Julia Roberts: Cítím lásku a kouzlo svého věku

foto: CinemArt

28. října oslavila 55. narozeniny a rozhodně si ze svého věku nic nedělá. Naopak na sociálních sítích povzbuzuje ostatní. „S přibývajícími léty přece život nekončí,“ tvrdí Julia Roberts v rozhovoru pro magazín Elle.

Upřímná, přirozená a s typickým okouzlujícím úsměvem, který ji snad z tváře nikdy nemizí. To jsou možná hlavní důvody, proč Julii Roberts mají rádi miliony fanoušků. Ve všech svých rolích byla vždy okouzlující, ale na její Pretty Women asi nezapomeneme nikdy. Ovšem na kontě má mnohem víc skvělých filmů, namátkou připomeňme roli v dramatu Erin Brockovich (2000), za kterou dostala i Oscara. A za jiné také tři Zlaté glóby a další nespočet nominací. I v soukromí si ale umí užívat života a možná ani nestárne. Vždyť kdo by téhle usměvavé krásce hádal 55 let? Že na svůj věk umí nahlížet s nadhledem, nedávno dokázala na svém Instagramu, když v den svých narozenin zveřejnila fotografii, kde s hrnečkem oblíbeného nápoje připíjí na své narozeniny a zároveň vzkazuje, že je plná lásky.

Láska a zábava

Nejen milý úsměv, ale i její pověst ženy bez skandálů ji provází celým životem. Už dvacet let žije ve šťastném manželství s kameramanem Danielem Moderem, se kterým má tři děti – sedmnáctiletá dvojčata Hazel a Phinnaeuse a patnáctiletého Henryho. Žádné aféry ani skandální odhalení ji nikdy nedoprovázely. Kromě hraní žije úplně normálním, spokojeným životem manželky a matky. A je evidentně šťastná.

Jak sama přiznává lektvarem mládí je pro ni smích. Nasměje se prý hodně doma, ale i v práci. Při posledním natáčení filmu Vstupenka do ráje (2022) se se svým hereckým kolegou Georgem Clooneym prý také užila spoustu legrace. Když měli točit scénu s polibkem, trvalo jim to prý neuvěřitelných 80 záběrů, než vznikla konečně výsledná scéna, se kterou byl režisér Ol Parker spokojený. Ve filmu ztvárňují rozvedené rodiče, kteří se sice jeden druhému už dlouho úspěšně vyhývají, ale když jim dcera oznámí, že se na Bali zamilovala do prodejce mořských řas, vyrazí ji společně zachránit a zabránit chystané svatbě. Že přitom přijdou na to, že stará láska nerezaví, si asi domyslíte sami. Film je už od září v kinech.

Z veterinářky herečka

Julia Fiona Roberts má dva starší sourozence. Bratra Erica a sestru Lisu. Když byla malá, rodiče se rozvedli. Když jí bylo deset let, zemřel jí otec na rakovinu. Ve škole prý bývala kvůli brýlím a velké puse středem posměšků. Tenkrát si přála být veterinářkou, aby nemusela být ve společnosti lidí. Díky své výšce se ale prosadila v modelingu. Po ukončení Campbell High School začala společně se svými sourozenci navštěvovat hodiny herectví. To ji dodalo potřebné sebevědomí.

Po menších rolích v seriálech jako byl Miami Vice či Kriminální příběhy a filmech Požární akademie či Spokojenost, se s bratrem objevila ve snímku Mystic Pizza, kde hrála číšnici. Poté zazářila ve filmu Ocelové magnólie (1989), který jí přinesl nominaci na Oscara. Rok na to přišla role Vivian ve filmu Pretty Woman, která z ní udělala světovou hvězdu. Pak už to šlo jako po másle. Dnes patří mezi nejlepší herečky na světě. Navíc na svých dvou posledních filmech, které v roce 2022 natočila, tedy již zmiňovaná Vstupenka do ráje a Leave the Word Behind, se podílela také jako producentka.

Tak všechno nejlepší k narozeninám Julie!zdroj: Elle.com, People.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související