Jennifer Lopez evidentně ví, jak vypadat pořád mladě. Jak to dělá?

Každá žena by jí mohla závidět.
foto: Vertical Ent.

Je jí 52 a vypadá fantasticky. A můžete si stokrát šuškat o plastikách a penězích, které do sebe investuje. Faktem zůstává, že jestli někdo objevil elixír mládí, tak je to nejspíš právě ona. Jennifer Lopez působí naprosto přirozeně mladě a klidně by si z rodného listu mohla odečíst dvacet let.

A tohle ani ten nejlepší plastický chirurg nedokáže. Zatím musí být něco víc. Překvapivě je její recept dostupný úplně pro každého. Když si přečtete následujících pět tipů, jak co nejúčinněji oddálit stárnutí, musíte nám dát za pravdu, že na nich není nic až tak překvapivého a dodržovat je může každý z nás. Jak se zdá, fungují, zejména, když je využijete všechny najednou a dlouhodobě. Takže, v čem ten její osvědčený elixír mládí spočívá?

Hodně spí

Zdůrazňuje to snad v každém rozhovoru, který poskytne a často i na sociálních sítích. Pro Jennifer Lopez je minimální dávka spánku 8 hodin a když může, spí klidně i 9 až 10. Jak zmínila například pro časopis Instyle, je to ten nejlepší způsob, jak vypadat dobře. A ona vždy udělá vše pro to, aby se vyspala opravdu dostatečně. Rozhodně nikdy méně než sedm hodin, to je prý naprosté minimum.

Používá krémy s vysokým UV filtrem

Je všeobecně známo, že sluneční paprsky urychlují stárnutí pokožky, vznik pigmentových skvrn i vrásek. A každodenní používání opalovacího krému je tou hlavní obranou. Takže není žádným překvapením, že i Lopez na něj sází. A to po celý svůj život. Během rozhovoru na Live with Kelly and Ryan loni v lednu řekla: „Jedna věc, kterou dělám už od mých 20 let, je, že používám každý den krém s vysokým UV faktorem. Mnoho lidí ho aplikuje pouze tehdy, když hodně svítí slunce nebo když jdou na pláž. Já ale měla to štěstí, že mi dermatolog už kdysi dávno řekl, že je opravdu důležité chránit se před slunečními paprsky každý den. „

Dobře jí

V rozhovoru pro portál US Weekly, už v roce 2016 přiznala, že nepije alkohol ani kávu a nekouří. „To opravdu ničí vaši pleť, a s přibývající léty by se to jen zhoršovalo,“ prozradila svůj recept. V rozhovoru pro Harper’s Bazaar v roce 2018 to potvrdil i její tehdejší snoubenec Alex Rodriguez: „Opravdu nepije ani nekouří. Žije velmi zdravým životem“ . Její trenér Tracy Anderson uvedl, že Lopez jí převážně jídla připravená z organických surovin bohatých na živiny a vyhýbá se zpracovaným potravinám a rafinovanému cukru.

Stará se o svou duševní pohodu

JLo věří v sílu pozitivního myšlení a denně si prý recituje afirmace. Jedna z jejích neoblíbenějších zní: „Jsem mladá bez ohledu na věk.“ A další: „Jsem otevřená a vnímavá ke všem dobru a hojnosti, které vesmír nabízí.“ „Rozhodně si myslím, že krása vychází zevnitř – a je potřeba udržovat svou mysl, duši i tělo v harmonii. Nedám dopustit na meditaci. Když jste šťastní a cítíte radost a lásku, vypadáte dobře i mladistvě,“ řekla v rozhovoru pro magazín InStyle.

Používá kvalitní kosmetiku

Jako každá známá tvář i Lopez samozřejmě dbá na svůj vzhled a pečuje o sebe se zvýšenou pozorností. Svými oblíbenými kosmetickými produkty (včetně značek jako Lancer, La Mer či Dr. Hauschka) se nikdy netajila. V poslední době ale nedá dopustit výhradně na produkty ze své vlastní kosmetické řady. Logicky. Na sociálních sítích se už pochlubila, jak o svou pleť pečuje ráno i večer: „Používám každý den hodně make-upu. A je tedy pro mě velmi důležité mít kvalitní krémový čisticí prostředek, který je dostatečně jemný, aby nedráždil pokožku a zároveň dobře odličoval, “ svěřila se.

Také prozradila, že používá svůj oblíbený oční krém i na partie kolem úst a dokonce i na krk či další části těla: „Kdekoli, kde mé tělo potřebuje trochu lásky navíc.“Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související