Jóga pro každý den s Katarínou: Je libo trojúhelník?

Anebo poloviční? Trikónásana a Páršvakónásana
foto: Jóga Ateliér

I známé základní pozice mají různé varianty, s kterými si můžete hrát, zkoušet a posouvat limity svého těla… Jemně, lehce, zábavně. Zkuste to spolu s námi!

Trojúhelník / Trikónásana nebo i poloviční trojúhelník Páršvakónásana patří k základním ásanam, které jsou jako stvořené na uvolnění i otevření kyčelních kloubů a uvolnění stran trupu. Díky tomu, že jemně uvolňují mezižeberní svaly, zlepšují dýchání.

Z pozice trojúhelník přejděte plynule do pozice bojovník 2. Zkuste udržet koleno přední nohy nad kotníkem, kyčel ve výšce kolena (ano, je to hodně nízká pozice). Zadní nohu téměř dopněte, v koleni ale nezamykejte. Silně se opřete o chodila, čímž ulevíte pánvi.

Paže nechte klidně na zemi, nebo na stehně či v pase. A jenom když budete chtít, protáhněte pak ještě paži nad ucho do dálky. Z této pozice se pak vraťte znovu do pozice trojúhelník, tak, že udržíte vše výše zmíněné, především stabilitu v chodidlech a dopnete přední nohu (když to půjde). Když ne, klidně se malinko zvedněte a nemusíte se rukou dotýkat země. Klidně použijete bloček nebo třeba knihu.

Další vylepšení těchto pozic je, když se při nich zkusíte opřít zády o stěnu a možná se vám bude chtít podívat se vzhůru…

Užijte si krásy těchto pozic.

Namaste

Katarína 🧡🙏🧚‍♀️

Konzultant sanskrtu: Helena Hadvigová

Chcete si zacvičit pod křídly Jóga Ateliéru?

Jóga Ateliér je otevřený!

Téměř po roce se otevřely dveře Jóga ateliéru pro veřejnost. A všechny lektorky se na vás moc těší. Přihlásit se můžete dle rozvrhu zde.

Více informací najdete také na Facebooku a cvičit můžete nadále i doma podle videí na YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_1788-e1609408821440-1024x578.jpg.
foto: Jóga Ateliér

Jóga pro každý den s Katarínou: Hrajte si v pozici pes hlavou dolů / Adhó mukha švanásana

foto: Jóga Ateliér

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související