Jóga pro každý den s Katarínou: Hrajte si v pozici pes hlavou dolů / Adhó mukha švanásana

S radostí, lehkostí a klidem na duši
foto: Jóga Ateliér

I známé základní pozice mají různé varianty, s kterými si můžete hrát, zkoušet a posouvat limity svého těla… Jemně, lehce, zábavně. Zkuste to spolu s námi!

Pes hlavou dolů / Ádhó mukha švánásana patří k základní pozicím, ale pojďme ho dnes zkusit vnímat jinak. Ne jako přechod mezi dalšími pozicemi, ani jako součást pozdravu slunci. Zkusme si ho pro jednou procítit a užít jako plnohodnotnou samostatnou krásnou ásanu.

Benefity této nejjemnější inverzní pozice: Budování síly hlubokého stabilizačního systému i síly paží a citlivý trénink posturálního svalstva.

Tak si ji krásně užijte! 🙏

Vaše Katarína

Pes hlavou dolů / Ádhó mukha švánásana: Dnes jiný, hravější a procítěnější

Najděte si v pozici stabilitu a rovnováhu. Opřete se do dlaní, prsty na rukou roztáhněte do široka. Pozice nemusí být dokonalá, hlavně nepřetěžujte zápěstí a bedra.

Klidně pokrčte kolena, paže volné a když se podaří, zkuste vnější rotaci v ramenou, aby podpažní jamky směřovaly dolů. Rozšiřte lopatky a vtáhněte spodní žebra. To je pro začátek vše. Dýchejte.

Levou rukou zkuste chytit pravý kotník. Prodýchejte. Pak pravou rukou levý kotník.

Později zkuste odlepit jednu nožku. Až se budete cítit stabilně a silně, můžete zároveň zvednout nohu a jednou rukou chytit kotník stojné nohy. Perfektní balanc vám pomůže udržet především střed těla. Vtáhněte pupík. Pak nohy vyměňte.

Na závěr velmi pomalu (ne švihem) položte koleno směrem k bradě, druhá noha natažená do dálky. Odpočívejte.

Chcete si zacvičit pod křídly Jóga Ateliéru?

Jóga Ateliér je otevřený!

Téměř po roce se otevřely dveře Jóga ateliéru pro veřejnost. A všechny lektorky se na vás moc těší. Přihlásit se můžete dle rozvrhu zde.

Více informací najdete také na Facebooku a cvičit můžete nadále i doma podle videí na YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_1788-e1609408821440-1024x578.jpg.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související