Jóga pro každý den s Katarínou: Ať jste pružní jako proutek

Vyzkoušejte, kam vás tělo pustí
foto: Jóga Ateliér

Jen tak se protáhnout, nadechnout a užít si tu chvíli jen a jen pro sebe. Kdykoli, kdekoli…. Zkuste to s námi!

V našem seriálu vám každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová prozradí, jak správně provádět jednu novou pozici. Celý týden tak můžete trénovat a těšit se na další. Jóga pro každý den s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každé úterý se zaměříme na jednu pozici. Naučíte se, jak se správně do pozice nastavit, jak ji provádět i prodýchat. Nezapomeňte, že před lekcí je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Dnes se zaměříme na otevření hrudníku, jemný záklon, tolik potřebný pro správný plynulý dech.

Jóga pro každý den: Zvyšte svou pružnost

Dnes bez dlouhých vět a slov. Zkuste jen tak stát a zanožit, kam až to půjde. Bez bolesti, bez přehánění.

Může to být Bojovník III, ale zrovna tak to může být pozice jezdce/rytíře, kdy zadní noha zůstane kolenem na zemi a přední vpředu, koleno nad kotníkem. V této pozici byste měli cítit intenzivní protažení přední nohy v oblasti hýžďového svalu a zadní nohy v oblasti třísla a stehenního svalu. Pánev tlačte dopředu, záda rovná.

Nebo chcete zkrut? Spinálně si zacvičit a protáhnout hluboké svaly kolem páteře? Zkoušejte pomalu a vědomě rotovat směrem k přednímu kolenu. Nohy udržte v linii, nepřetěžujte bederní oblast. Nezaklánějte se. Užívejte si každou minutu, pohyb i svou funkční páteř. Sami si určete variantu a tu si pořádně vychutnejte 🙏🏼.

Krásné slunkem naplněné dny vám přeji

Vaše Katarína

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz

Více informací najdete také na Facebooku a cvičit můžete i doma podle videí na YouTube.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související