Julia Roberts i v 54 letech vypadá skvěle… Jak o sebe pečuje?

foto: Bontonfilm

Pokud bychom hledali prototyp přirozené krásy, Julia Roberts by byla ideální kandidátkou. Málokdo by si o ní pomyslel, že podstupuje pravidelnou „údržbu“ na klinikách plastické chirurgie, přesto na svůj věk vypadá báječně. Mladě a sexy. Jaké je tedy její tajemství?

Přísné diety? Zázračné krémy nebo dril v posilovně? Kdepak! Za štíhlou postavou a mladistvou tváří Julie Roberts se skrývá něco úplně jiného.

Dobře jí

Julia věří, že kvalitní strava je základem pro hezkou pleť i celkové zdraví a nedá dopustit na tzv. vědomé stravování. Čímž je myšleno především to, že jí promyšleně, ale nijak zásadně se neomezuje. Jak přiznala pro magazín People, její jídelníček se skládá převážně z bílkovin a zeleniny. K snídani si pochutnává na kváskovém toastu, avokádu, vajíčku naměkko, borůvkách, kávě a kokosové vodě. K obědu mívá například grilované kuře a salát a její večeře se skládá třeba z divokého lososa, avokáda, hnědé rýže a vína. Stravovací plán, který našla, je pro mladě vypadající pleť ideální, což potvrdila na portálu health.clevelandclinic.org i  dietoložka, Nicole Hopsecger. Podle jejího názoru podobně poskládaná strava s převahou ovoce, zeleniny, celozrnných potravin, ořechů, tučných ryb a luštěnin omezuje záněty, podráždění a je skvělá pro zdravou a zářivou pleť. Julia ale není fanatik, ví, že člověk si má i užívat, aby se cítil dobře, takže si občas dovolí i nějaký ten „hřích“ v podobě dobré sušenky nebo čokolády.

Bílé zuby

Vzpomínáte na scénu z Pretty Woman, jak ihned poté, co snědla jahody, použila zubní nit? Jestli Julii Roberts něco symbolizuje, tak je to její zářivý úsměv a pečlivě o něj pečuje i v soukromí. Jak se svěřila magazínu InStyle, čistí si zuby jedlou sodou, aby byly hezky bílé. Což je trochu diskutabilní metoda, někteří zubní lékaři před ní varují, protože by mohla poškodit zubní sklovinu, přesto je každodenní zubní hygiena nezbytná. Na trhu jsou i zubní pasty s přísadou jedlé sody a ty jsou spolu s používáním mezizubních kartáčků a nití určitě bezpečné.

Pečlivé, každovečerní odlíčení

V líčení upřednostňuje Julia střídmost, ale na důkladné odstranění make-upu a dočištění pleti prý opravdu velmi dbá. V rozhovoru pro magazin Vivu kdysi prozradila, že jejím oblíbeným produktem je Lancôme Bi-Facil Double-Action Eye Makeup Remover. „Často si večer oči odlíčíte, druhý den ráno se probudíte a vypadáte, jako byste se už nalíčily! Ale tenhle přípravek je opravdu důkladný a zbaví vás make-upu dokonale, „řekla. Je ovšem logické, že vyzdvihuje zrovna tenhle odličovač. Jak známo, byla dlouholetou ambasadorkou značky Lancôme a tak zná jejich přípravky velmi dobře.

Dbá na ochranu před sluncem

Není žádným tajemstvím, že slunce způsobuje naší pleti nemalé škody, pigmentovými skvrnami počínaje a nadměrným výskytem vrásek konče. O riziku vzniku rakoviny kůže nemluvě. Proto většina známých tváří, Julii Roberts nevyjímaje, tolik dbá na kvalitní ochranu před slunečními paprsky. Dobře ví, že mladistvá pleť je ta světlá a bez vrásek. „Pro herečku je opalovací krém základem jejího režimu péče o pleť. Jako zodpovědná máma třech dětí, které milují být co nejvíc venku, se zcela spoléhám na dobrý opalovací krém, alespoň s faktorem 30,“ řekla pro magazín People. Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související