Netflix a nejlepší reality show roku 2021

Kterou musíte vidět?
foto: Unsplash

V poslední době se roztrhl pytel s nejrůznějšími reality show. Kolikrát jste se styděli přiznat, že jste strávili celý víkend doháněním vaší oblíbeného pořadu? Jak ukázaly roky 2020 a 2021, forma se sice stále vyvíjí, ale reality show jsou čím dál oblíbenější.

Netflix je domovem mnoha oceňovaných a kritiky uznávaných filmů a seriálů, ale také je plný originálních reality show. Například Pán tygrů (Tiger King), který byl vydán v březnu 2020 se i díky lockdownu stal obrovským pop-kulturním fenoménem. Na Netflixu jsou však k vidění další zajímavé podobné zajímavé reality show, které vás okamžitě vtáhnou do děje. Pojďme si představit ty zajímavější, které stojí určitě za pozornost.

Pán tygrů (Tiger King)

Pohled do života Joe Exotica , který si na jihu Ameriky otevřel zoologickou zahradu plnou nebezpečných kočičích šelem, je zpočátku zábavný. Později se ale dozvídáme o zločinech, z nichž je Joe obviněn majitelkou další podobné zahrady Carol Baskin. I ta má však velmi podivnou a temnou minulost. Dokumentární série vznikla ze záběrů a výpovědí novináře Ricka Kirkhama, který se v Joeově zoo rozhodl před lety natáčet reality show, a dalších svědectví mnoha svědků.

Nakrmte někdo Phila (Somebody Feed Phil)

Phil Rosenthal je známý gurmán a v pořadu Nakrmte někdo Phila cestuje po světě a poznává kuchyně a kulturu různých zemí. Kde mu bude chutnat nejvíce? Podívejte se sami. Jde o vynikající cestopisnou show plnou humoru a dobrého jídla.

Queer Eye (Queer tým)

Pět mužů, kteří jsou odborníky na módu, jídlo nebo design se snaží lidi „napravit“ a dovést je k tomu, aby našli své nejlepší já. Emocemi nabité proměny a srdceryvná odhalení vás možná dojmou až k slzám. Tato reality show měla úspěch u diváků po celém světě, díky různorodému zastoupení zejména pak u LGTB komunity nebo různých etnik.

Velký úklid s Marií Kondo (Tidying Up with Marie Kondo)

U pořadu světoznámé expertky na úklid Marie Kondo si milovníci úklidu přijdou na své. Právě ona svým klientům ukazuje, jak převzít zodpovědnost za jejich domovy a životy. Především jim pomáhá zbavit se nahromaděného nepořádku a zbytečností, které zabírají místo.

The Circle

Tato reality show ukazuje, že kdokoli můžete být kýmkoliv. 100 lidí izolovaných v bytovém domě, kde má každý svůj byt, spolu komunikuje prostřednictvím psaní zpráv a speciální aplikace. Hráči se navzájem hodnotí a ti s nejnižším hodnocením jdou „z kola ven“, až zůstane pouze jediný – vítěz. Každý hráč má kontrolu nad vlastním profilem v aplikaci a je pouze na něm, zda o sobě řekne pravdu, nebo si vytvoří falešnou identitu.

Nailed It!

Nejen v Čechách, ale po celém světě lidé rádi koukají na vaření. Proto asi není překvapením, že jedna z nejlepších reality show na Netflixu se týká pečení. Ti nejhorší z nejhorších tady ukazují své výtvory, které sice nestojí za nic, ale lidé se s nimi ztotožňují.

Rychlý káry (Fastest Car)

Milovníci aut vzhlíží k luxusním vozům, někteří ke starým legendám. Které ale jezdí líp? To má za úkol prozradit tato závodní show, kde uvidíte vozy jako McLaren 650S nebo závodní Lamborghini Huracán proti upravenému Fordu Thunderbird z roku 1967 nebo dokonce Dodgi z roku 1927. Tohle je prostě jízda.

Lenox Hill

Nemocnice Lexon Hill v New Yorku a rok života čtyř jejích lékařů, kteří se snaží co nejlépe starat o všechny své pacienty. Tento pořad poukazuje i na nedostatky amerického zdravotního systému. Série byla natočena v roce 2018. V červnu 2020 Netflix vydal další epizodu s názvem Pandemie, která ukazuje běh nemocnice uprostřed současné koronavirové pandemie.

Láska je slepá (Love Is Blind)

Seznamovací reality show nemůže na Netflixu chybět. V této se mladí lidé snaží najít svou spřízněnou duši, ale mohou spolu jen mluvit, nevidí se. První setkání z očí do očí může proběhnout až ve chvíli, kdy se muž rozhodne svou vyvolenou požádat o ruku. Poté se 28 dní poznávají, než společně předstoupí před oltář, kde si řeknou své „ANO“.

Manželství po indicku (Indian Matchmaking)

Tato show umožní nahlédnout do zcela jiné kultury. Indická dohazovačka Sima Taparia se zde snaží najít vhodné protějšky pro své klienty z Indie a USA. Rodiny k ní přihlašují své dcery a syny, které si Sima proklepne a důkladně prohlédne, a udělí jim hodnocení od jedné do sta. Hodně klade důraz na vzhled, ale hodnotí i povahu. Následně jim po celém světě hledá vhodné partnery.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související