Jak a co jedí celebrity? Jídelníček některých je opravdu děsný…

foto: Falcon

Když se zrovna neúčastní vybraných večírků nebo nenavštěvují luxusní restaurace, je jídelníček mnoha známých tváří velmi bizarní. V médiích se často prezentují a zaštiťují zdravou stravou, ale co jedí a pijí v soukromí doopravdy?

Kolikrát jsme to už slyšeli. Zelenina, bílé maso, žádný alkohol, hodně vody… Jen to nejzdravější od rána do večera. Pravda ovšem je, že mnohé hvězdy při honbě za ultra štíhlou postavou a věčným mládím dělají věci, z kterých mnoha nutričním specialistům vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Najdou se ale i vtipné „úchylky“ či požadavky. No, jen si to poslechněte…

foto: Unsplash

Hodně peprný jazýček

Tak například bývalá první dáma USA a kandidátka na prezidentku Hillary Clinton prý tak miluje ostré chutě, že se bez nich prakticky neobejde. Její bývalý poradce o ní pro magazín Mashable, řekl: „Nebyl den, abychom pro ni neměli připravený plný talíř syrových jalapenos.. Jedla je jako bramborové lupínky.“ Hillary totiž věří, že se po nich opravdu hubne. A když před ní její zaměstnanci při volební kampani položili misku prvotřídního trhaného vepřového masa a fazolí, senátorka prý snědla jen jediný plátek rajčete, kterým bylo jídlo ozdobené. Podobně je na tom i popová hvězda Selena Gomez. Pokud byste ji chtěli vzít na rande, musíte mít pro ni připravený popcorn na „texaský styl“ tedy řádně pokapaný omáčkou tabasco a čerstvou okurkovou šťávou.

Posedlostí, hraničící až s fobií, je proslulá herečka Gwyneth Paltrow. Ta si sama pro sebe podle magazínu Marie Claire vymyslela detoxikační menu, při kterém vynechává mléčné výrobky, obiloviny s lepkem, maso, měkkýše, cokoli průmyslově zpracovaného (včetně všech sójových výrobků), ořechy, brambory, rajčata, papriky a lilek, koření, cukr, alkohol, kofein a sodu. Co tedy vlastně jí, není úplně jasné… Za to její oblíbený nápoj voní jako salátový dresink. Herečka si ho připravuje ze směsi sezamového oleje, nakrájeného zázvoru, kokosu a mandlového mléka, a nazývá to „dokonalým ohříváčkem pro deštivé odpoledne“.  K podobným excesům má blízko i Victoria Beckham. Portál Livestrong uvedl, že Victoria je zastáncem stravy „Five Hands“ tedy pět porcí denně. Ovšem je tak velkých, aby se vešly do jedné dlaně. Zato s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou míchaná vejce, plody goji, ořechy či uzený losos.

To taková hvězda jako Julia Roberts si s tím hlavu neláme. A klidně přizná, že ujíždí na sušenkách s čokoládou, červeném víně, pizze a těstovinách. „Proč se všichni bojí těstovin? Těstoviny vám přece nikdy nic neudělaly,“ vtipkuje. „Tak na ně nebuďte zlí, “ prohlásila pro magazín People.

I muži mají své choutky

O zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi kolují zvěsti, že konzumoval pouze maso zvířat, které sám zabil. Jeho „kolega z branže“ Steve Jobs prý zase jednou jedl týdny především mrkev, až z toho jeho pokožka dostala výrazný naoranžovělý odstín. I slavný milionář Howard Hughes měl své specifické choutky. Proslýchá se, že požadoval, aby mu personál kuchyně přinesl 12 hrášků, ovšem všechny musely mít přesně stejnou velikost.

Král rokenrolu Elvis Presley bral stolování velmi vážně. Najal si kuchyňský personál pracující 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a dokonce měl nainstalovaný kamerový systém, aby mohl sledovat, jak pracují. Také chtěl, aby jeho jídlo bylo vždy nakrájené na stejné porce o velikosti kousnutí.

A Nicolas Cage? Ten nejí vepřové maso, na čemž není až tak nic zvláštního. Zajímavý je ovšem důvod. Známý herec je přesvědčen, že prasata nemají „důstojný sex“ a proto by jejich maso nevložil do úst. To první americký prezident George Washington podle knihy „What the Great Eat: A Curious History of Food & Fame“ ujížděl na sladkém a v létě 1790 jen za zmrzlinu dokázal utratit 200 dolarů, což bylo tenkrát opravdu hodně peněz.

A pokud si myslíte, že šéfkuchař Gordon Ramsay, oceněný michelinskou hvězdou, si rád sedne k dobrému jídlu a v klidu si ho vychutná, tak opak je pravdou. Nevaří obědy ani večeře a místo toho jí pětkrát denně menší porce, aby si udržel energii. Jeden z nejbohatších mužů planety Warren Buffett řekl časopisu Fortune, že vypije nejméně pět coca-col denně (počínaje snídaní), a rád si k ní dopřává bramborové lupínky a zmrzlinu. Inu, zřejmě recept na dlouhověkost… Ani jamajský sprinter a olympijský vítěz Usain Bolt není zrovna vzor zdravého životního stylu. Podle časopisu Running Magazine během olympijských her v roce 2008 dokázal spořádat až 100 kuřecích McNuggetů denně. No však on to vyběhá…

A skutečný bizár jídelníček? Pár perliček by se našlo…

Catherine Zeta-Jones si čistí zuby jahodovým pyré a Jessica Simpson si hlavně během těhotenství dopřávala svou oblíbenou svačinu – meloun se solí. „Nevím, jestli je to zdravé, ale toužím po čemkoli slaném a sladkém. Ta kombinace mi opravdu moc chutná. Můžu sníst klidně celý posolený meloun k snídani,“ řekla časopisu People.

Mariah Carey zase prošla fází, kdy konzumovala pouze fialové potraviny po dobu tří dnů v týdnu. Takže jen švestky, červené zelí a možná lilek? Kdo ví… Herečka Jessica Alba si přidává do vody růžovou himalájskou mořskou sůl, Renée Zellweger údajně jedla ve chvílích, kdy potřebovala zhubnout, po celý den pouze kostky ledu. Chtěla tak oklamat své tělo, aby si myslelo, že dostává skutečné jídlo. A Reese Witherspoon ujíždí k snídani i k obědu na dětské výživě.

Což není nic proti tomu, co prý dělá americká modelka Chrissy Teigen. Sama na sebe práskla, že olizuje koření z chipsů a ty pak dává zpět do sáčku. „Všechny příchutě, žádné sacharidy,“ řekla Daily Mail. Angelina Jolie zase ráda svůj jídelníček obohacuje hmyzem. Ona a její rodina jedí všechno – od švábů až po cvrčky a tarantule.

Zdroj: www.delish.com, www.dailymail.com, www.starsinsider.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související