Dynamická jóga s Jiřinkou: Dvacetiminutovka jako náprava po celodenním sezení

foto: Jóga Ateliér

Sedět celý den je pro naše tělo opravdu nepřirozené. Křivíme si záda, tuhnou nám nohy a mělce dýcháme. Pojďme to změnit. Hýbejte se!

Pár minut pro sebe na pořádné protažení a posílení těla najdete. Dnes vám bude stačit deset, ale ještě lépe dvacet minut. Protáhneme se totiž pořádně. Odměnou vám bude skvělý pocit a pevnější tělo, které kvůli dlouhému sezení nebolí. Heslo dne zní: Hýbejte se!

Protáhněte si s námi komplexně celé tělo, při dlouhodobém sezení je to více než potřeba. Jiřinka vám ukáže jak na to. A nebojte, zvládne to i úplný začátečník.

Začněte jako vždy protažením hlavy a ramenou, pak si pojďte užít trochu dynamiky. Cvičit můžete podle videa, nebo přiložené galerie. Nevadí, pokud vám některá pozice nepůjde, důležitá je snaha a chuť začít. Postavte se do širokého rozkročného stoje, pravou nohu vytočte ven. S nádechem narovnejte pravou nohu a vzpažte, s výdechem přejděte do pozice bojovníka 2.

Foto: Jóga Ateliér

S dalším nádechem pojďte opět nahoru a s výdechem zpátky do bojovníka. Několikrát zopakujte v tempu dechu. Pravou nohu nechte nataženou (ne propnutou!) a přejděte do pozice trojúhelníku. Celou sekvenci zopakujte i na druhou stranu. Postavte se do pozice bojovníka 3, pak si v něm užijte i rotaci, prodýchejte. Zacvičte si vše také na druhou stranu. Z bojovníka 3 odkročte do prkna a v tempu dechu střídejte pozici prkna s pozicí psa hlavou dolů. Dosedněte na paty do pozice dítěte, uvolněte na podložku hlavu i paže a chvíli relaxujte. Užijte si čerstvě nabytou sílu a celý svůj den!


Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií. Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související