Dynamická jóga s Jiřinkou: Dvacetiminutovka jako náprava po celodenním sezení

foto: Jóga Ateliér

Sedět celý den je pro naše tělo opravdu nepřirozené. Křivíme si záda, tuhnou nám nohy a mělce dýcháme. Pojďme to změnit. Hýbejte se!

Pár minut pro sebe na pořádné protažení a posílení těla najdete. Dnes vám bude stačit deset, ale ještě lépe dvacet minut. Protáhneme se totiž pořádně. Odměnou vám bude skvělý pocit a pevnější tělo, které kvůli dlouhému sezení nebolí. Heslo dne zní: Hýbejte se!

Protáhněte si s námi komplexně celé tělo, při dlouhodobém sezení je to více než potřeba. Jiřinka vám ukáže jak na to. A nebojte, zvládne to i úplný začátečník.

Začněte jako vždy protažením hlavy a ramenou, pak si pojďte užít trochu dynamiky. Cvičit můžete podle videa, nebo přiložené galerie. Nevadí, pokud vám některá pozice nepůjde, důležitá je snaha a chuť začít. Postavte se do širokého rozkročného stoje, pravou nohu vytočte ven. S nádechem narovnejte pravou nohu a vzpažte, s výdechem přejděte do pozice bojovníka 2.

Foto: Jóga Ateliér

S dalším nádechem pojďte opět nahoru a s výdechem zpátky do bojovníka. Několikrát zopakujte v tempu dechu. Pravou nohu nechte nataženou (ne propnutou!) a přejděte do pozice trojúhelníku. Celou sekvenci zopakujte i na druhou stranu. Postavte se do pozice bojovníka 3, pak si v něm užijte i rotaci, prodýchejte. Zacvičte si vše také na druhou stranu. Z bojovníka 3 odkročte do prkna a v tempu dechu střídejte pozici prkna s pozicí psa hlavou dolů. Dosedněte na paty do pozice dítěte, uvolněte na podložku hlavu i paže a chvíli relaxujte. Užijte si čerstvě nabytou sílu a celý svůj den!


Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií. Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související