Seriálu Čtyři svatby a jeden pohřeb vévodí romantika a humor

Tak tohle se povedlo!
Čtyři svatby a jeden pohřeb seriál
foto: HBO

Inspiraci stejnojmenným, o čtvrt století starším snímkem, nezapře. A ani se o to nesnaží. Právě naopak. Pokud milujete britské romantické komedie, je tenhle seriál přesně tím, na co se chcete před Vánoci dívat.

Notting Hill, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Láska nebeská, všechny tři díly Bridget Jones, Pýcha a předsudek, Rozum a cit… Hrnek čaje či sklenku vína, balík kapesníků k tomu a krásný večer plný romantiky může začít. Britské romantické komedie jsou fenomén, který hltají už generace žen a dívek. Oproti americkým slaďákům mají přesně vyvážený poměr mezi láskou, humorem a oblíbeností všech postav. Patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr nabízí a můžeme je vidět znovu a znovu. A přesně na tento odkaz navazuje i nový seriál, který si vypůjčil název svého mnohem staršího bratra, a dokonce i inspiraci pro některé scény. Vlastně je narážek na úspěšné snímky plný. Postavy i osudy jsou ale samozřejmě úplně jiné a ryze moderní.

Čtyři svatby a jeden pohřeb seriál
foto: HBO

Brilantní anglický humor

Věříte na lásku na první pohled? Po zhlédnutí deseti dílů nového seriálů asi začnete. Jeho příběh startuje právě osudovým setkáním…. Ne, nebojte, víc toho neprozradíme. Snad jen to, že všechny zamotané osudy se točí kolem party čtyř amerických přátel z vysoké školy. Maya, Craig, Ainsley a Duffy se sejdou na svatbě v Londýně, což odstartuje kotrmelce jejich osudů. Rok plný lásky, neshod, zrady, opouštění se a hořkých i sladkých návratů. Ale prvoplánovou přeslazenou limonádu nečekejte. Síla seriálu je nejen ve skvělém filmařském zpracování, úžasných lokacích, kterým vévodí londýnský Nottig Hill, skvělých hereckých výkonech i scénáři, ale především v humoru. Tvůrci dokázali do dialogů vměstnat to nejlepší z pověstného anglického humoru a brilantně jej konfrontovat s americkým nepochopením či odlišností jiných kultur. Velkou zásluhu na tom má, pro někoho možná až přehnaný, anglický akcent některých postav, ale je to tak roztomilé a leckdy i vtipné, že to tam prostě patří. Což je i hlavní důvod, proč opravdu vřele doporučuji si seriál pustit v původním znění.

Čtyři svatby a jeden pohřeb seriál
foto: HBO

Správné načasování

Seriál měl premiéru už před rokem v létě, ale HBO se ho rozhodlo zařadit právě teď před Vánoci, což bylo velmi šťastné rozhodnutí. Vychutnejte si ho. A pokud se nebudete moci odtrhnout a zhlédnete všechny díly na jeden zápřah, nic si nevyčítejte. U dobrých seriálů to tak prostě je.

Ps: víno a kapesníky s sebou!

Hodnocení redakce: 80 %

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související