Hip, hip, hurá! Legendární seriál PŘÁTELÉ se dočká pokračování

Speciál seriálu Přátelé s původními herci se bude točit v březnu příštího roku.
Friends Přátelé
foto: NBC

Již několikrát se hovořilo o tom, že se jeden z neoblíbenějších seriálů vůbec dočká dalšího dílu. Naposledy mělo dojít k natáčení začátkem letošního roku. Ovšem kvůli pandemii se plány stáhly. Jeden z herců původní sestavy Matthew Perry (Chandler) nyní na svém Twitteru oznámil, že se speciál pro HBO Max bude natáčet v březnu 2021.

„Přátelé se opět setkají začátkem března. Vypadá to, že nás čeká rušný rok. A tak se mi to líbí!“ … Napsal na Twitteru Matthew. Sociální síť Přátel zatím konkrétní informace nezveřejnila, ale v kontaktu s fanoušky jsou stále. Naposledy jim popřáli k blížícímu se dni díkůvzdání.

Jak bude natáčení, které zpozdila pandemie, přesně vypadat a kdy přesně začne, se ještě řeší. Každopádně se mluví o jaře. Podle všech předpokladů se bude natáčet se všemi herci na místě, kde se seriál původně vyráběl, což je studio Warner Bros. v Burbanku. „V HBO Max jsou všichni velmi trpěliví a vstřícní,“ uvedla již v minulosti herečka Lisa Kudrowová.

Nejpopulárnější seriál na světě Přátelé (Friends), o partě kamarádů, žijících v Greenwich Village v New Yorku, měl premiéru na stanici NBC 22. září 1994. V hlavních rolích v něm hráli David Schwimmer (Ross Geller), Jennifer Aniston (Rachel Green), Courteney Cox (Monica Geller), Matt LeBlance (Joey Tribbiani), Lisa Kudrow (Phoebe Buffay) a Matthew Perry (Chandler Bing). Natočeno bylo 10 řad a celkem 236 dílů. Poslední díl byl premiérově odvysílán 6. května 2004.

Seriál byl vysílán ve více než sto zemích a stále se umisťuje na vysokých příčkách sledovanosti. V jednotlivých episodách se objevila i řada celebrit ve vedlejších rolích (např. Brad PittJulia RobertsGeorge ClooneyJean-Claude Van DammeDanny DeVitoBruce WillisCharlie Sheen a mnozí další). Závěrečná epizoda seriálu se stala čtvrtým nejsledovanějším seriálovým finále v USA, po MASHCheers a Seinfeldovi. Vidělo ji 52,5 milionu Američanů. Během deseti let získal seriál 7 cen EmmyZlatý glóbus, 2 ceny SAG, dalších 56 různých ocenění a 152 nominací. Úvodní píseň „I’ll Be There for You“ pochází od skupiny The Rembrandts.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související