Jóga s Jiřinkou: Návod, jak sladce usnout

foto: Unsplash

Stává se vám, že nemůžete usnout? Potřebujte se po celém dni zklidnit a aspoň trochu opečovat své tělo? Máme pro vás několik minut jógy pro lepší spánek.

Posaďte se do pohodlného sedu a protáhněte krk a ramena, jak po celém dni potřebujte. Chvilka protažení pro lepší spánek a sladké usínání právě začíná. Cvičit můžete podle následujícího videa nebo naší fotogalerie. Všechny cviku jsou následně i podrobně popsány. Stačí jen začít.

V pozici kočky protáhněte ramena a záda – pravou ruku protáhněte pod levou a položte na zem pravé rameno, celou paži a hlavu. To samé si dopřejte na druhou stranu. Pak obě ruce a tělo protáhněte dopředu a otevřete hrudník, hlava zůstává na zemi.

Posaďte se, nechte levou nohu nataženou dopředu, pravou nohu pokrčte a opřete chodidlem o vnitřní stranu levého stehna nebo lýtka. Přejděte do předklonu, ruce nechte volně na zemi. Užijte si hluboký výdech. Poté se vraťte do sedu, zapřete se o levou ruku a za pravou rukou se otevřete nahoru do jemného záklonu a užijte si nádech. Vystřídejte nohy a protáhněte se stejně i na druhou stranu.

Pravá noha zůstává natažená dopředu, pokrčenou levou nohu opřete chodidlem za pravé stehno nebo lýtko. Levé předloktí položte do vnitřní strany levé nohy a otočte se doprava do rotace. Chvíli prodýchejte a poté zopakujte i na opačnou stranu.

Položte se na záda a pokrčte nohy, chodidla jsou na šířku pánve. Zvedněte pánev a pak ji pomalu položte na bloček / cihličku a chvíli odpočívejte. Pokud nemáte bloček, můžete podepřít pánev dlaněmi nebo zůstat v klasickém polovičním mostku bez opory. Přitáhněte kolena k břichu, protáhněte bedra a dopřejte si chvíli vědomého dechu vleže na zádech.


Přejeme příjemné usínání a sladké sny 🙏

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií. Více o ní na www.jirinadobrovolna.cz.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související