Ryan Gosling v Praze! Netflix se pustil do produkce vysokorozpočtových filmů

Rozpočet je stanoven na neuvěřitelných 200 milionů dolarů, tedy zhruba 4,3 miliardy korun.
foto: Netflix

V těchto dnech se v centru Prahy rozeběhlo natáčení filmu Šedý muž (The Gray Man), zatím nejdražšího chystaného filmu v produkci Netflixu. Samozřejmě s hvězdným obsazením.

Natáčení snímku začalo už začátkem dubna v Los Angeles a nyní se štáby přesunuly do Prahy. Je tak docela možné, že tu až do 18. července můžete při procházce potkat některou z hollywoodských hvězd v čele s Ryanem Goslingem. Do dalších hlavních rolí byli obsazeni Chris Evans či Ana de Armas známá z role Joi ve snímku Blade Runner 2049. Film Šedý muž (The Gray Man) režírují Joe a Anthony Russo, jejichž předchozí práce zahrnuje i marvelovské filmy jako Avengers: Endgame a Avengers: Infinity War. Jde o klasický velkorozpočtový film, který ovšem není určen pro kina, ale výhradně pro diváky streamové služby. Což by se dalo bez rozpaků označit za revoluci v moderní kinematografii.

V Praze si filmaři pro natáčení vybrali především centrum města – okolí Rudolfina, Kaprovy ulice, Dvořákova nábřeží a Pařížské ulice. Natáčení je rozděleno do několika etap a přesune se i na ulici Dukelských hrdinů, či Mánesův most.

SPLNĚNÝ SEN

Ve filmu, který vychází ze stejnojmenné knihy Marka Greaneyho z roku 2009, hraje Gosling Courta Gentryho, záhadného agenta CIA, ze kterého se stal nájemní zabiják. Gentry, přezdívaný The Grey Man (Šedý muž), objeví při jedné z akcí tajemství, které by mohlo agenturu zcela zničit. Při tom ho pronásleduje smečka zabijáků, které na něho poštval jeho psychopatický kolega ze CIA Lloyd Hansen (Chris Evans). Půjde tedy o klasický thriller s hvězdným obsazením.

Joe Russo je spoluautorem scénáře s Christopherem Markusem a Stephenem McFeelym. Společně už napsali filmy Captain America Avengers: Endgame a Avengers: Infinity War.

foto: Netflix

„Záměrem je, aby film byl konkurenceschopný se všemi filmy, které půjdou do kin. Natáčet s Goslingem a Evansem bylo pro nás navíc splněným snem,“ přiznávají autoři. Jejich cílem je, natočit celou sérii filmů a vybudovat ‚celý vesmír’, ve kterém bude Ryan. „Podobně jako jsou filmy o agentovi 007,“ dodávají. Všichni se tedy Netflixu zavázali k prvnímu filmu a mají s ním velké plány. „Musí být skvělý, abychom se dostali k druhému filmu,“ dodal Joe Russo. V dalších rolích se objeví Regé-Jean Page, Wagner Moura, Billy Bob Thornton, Jessica Henwick, Julia Butters a Callan Mulvey.

Status nejdražšího filmu Netflixu měl dosud Irčan Martina Scorseseho z roku 2019 s oficiálním rozpočtem 159 milionů dolarů. Novinka The Gray Man má stát 200 milionů dolarů, ale předpokládá se, že se rozpočet může ještě změnit a navýšit.

OBLIBA ČESKÝCH LOKACÍ

Na chystaném nejnákladnějším projektu s Netflixem spolupracuje Pražská společnost Stillking Films. Ta má s velkorozpočtovými mezinárodními projekty již zkušenosti. Nedávno pracovala na produkci služeb pro film Lionsgate White Bird: A Wonder Story, který se právě v České republice natáčí s Gillian Anderson a Helen Mirren. V minulosti pracovala například na bondovkách Casino Royale a Quantum of Solace nebo akčním thrilleru s Tomem Cruisem Mission: Impossible – Ghost Protocol.

V České republice se právě točí či nedávno točilo více mezinárodních filmů, včetně adaptace literární klasiky první světové války All Quiet on the Western Front, třetí části akčního dramatu Amazon Prime Hanna a epické amazonské fantasy The Wheel of Time. Očekává se, že se do České republiky vrátí další fantasy série Amazon, Carnival Row.

Natáčení nejdražšího projektu Netflixu u nás je bezesporu velkou událostí, v posledních letech se ale jí podobné stávají normou. Nedávno se v Praze například dokončoval seriál Disneyho The Falcon and the Winter Soldier. Krásy hlavního města hrály důležitou roli také ve snímku Spider-Man: Daleko od domova. A Amazon zde v průběhu tvorby dvou řad fantasy seriálu Carnival Row utratil už přes tři miliardy.

Datum premiéry chystaného snímku Šedý muž (The Gray Man) zatím oznámeno nebylo, ale dříve jak na konci letošního roku to jistě nebude.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související