Český slavík 2021: Farna, Ztracený, Mirai a Řezník

Naposledy jste mohli hlasovat v anketě Zlatý slavík v roce 2017.
foto: Český Slavík

Kdysi velmi populární soutěž, která oceňuje nejlepší zpěváky, zpěvačky i hudební skupiny je znovu tu. A to díky Karlu Janečkovi, který koupil většinový podíl agentury Musica Bohemica. Zlaté sošky si v anketě Český Slavík letos odnesli zpěvačka Ewa Farna, kapela Mirai, zpěvák Marek Ztracený a rapper Řezník.

“Jsem velmi rád, že mohu pomoci naší hudební scéně, stíhané excesivními až neracionálními restrikcemi. A přispět k renesanci největší české hudební ankety, jejíž název vymyslel v roce 1962 Ladislav Smoljak. Spravedlivé hlasování podle metody D21 umožní lidem lépe vyjádřit své preference. A přináší tak férové výsledky soutěže, kterou považuji za rodinné stříbro české i československé populární hudby,” vyjádřil se k důvodům obnovy ankety Český slavík Karel Janeček.

foto: Český slavík

ČESKÝ SLAVÍK 2021 – ZPĚVAČKA: EWA FARNA

„Děkuju. Já jsem si nic nepřipravila. Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří mi poslali hlasy. Letos je to patnáct let, co jsem tu stála poprvé,“ řekla zlatá slavice Ewa Farna. Stříbrného Slavíka si pak odnesla Lucie Bílá. „Děkuju moc, já byla přesvědčena, že už se mě to netýká, že v době, kdy vede virtuální realita, je moje slavičí voliéra uzavřená a žádný slavík nepřiletí. Jak jsem se krásně zmýlila,“ prohlásila Bílá. Bronzovou příčku pak obsadila Eva Burešová.

foto: Instagram Ewa Farna

ČESKÝ SLAVÍK 2021 – KAPELA: MIRAI

Vítězem kategorie Kapela je Mirai. ”Díky moc, mně to přijde neuvěřitelné, protože všechny nominované kapely hrály na lyžáku u táboráku. Je to hustý… Strašně moc děkujeme za všechny vaše hlasy,“ řekl zpěvák Mirai. Druhé místo obsadila skupina Kryštof. „Chceme poděkovat všem fanouškům, 216 tisíc poslalo hlasy nám všem. Za to jsem chtěl poděkovat a říct, že si toho nesmírně vážíme,“ řekl frontman Richard Krajčo. Třetí místo získala skupina Kabát.

foto: Instagram Mirai

ČESKÝ SLAVÍK 2021 – HIP HOP & RAP: ŘEZNÍK

První místo získal Řezník, který svým projevem celou akci shodil. „Upřímně jsem měl radost, když tahle anketa skončila a doufal jsem, že už se nikdy neobnoví. Česká hudební scéna je podle mě dno a tuhle muziku poslouchají dámy v letech padesát a víc. Příště už mi hlasy neposílejte,“ vzkázal v přímém přenosu všem divákům. Druhé místo obsadil Marpo. Třetí místo pak zcela poprvé získal rapper Raego. „Nikdy bych nevěřil, že přijde tenhle moment. Chci pozdravit mámu a tátu. Mám nejlepší fanouškovskou základnu na světě. Jsem rád, že mi Lucka Vondráčková věřila, že to dostanu,“ poděkoval Raego.  

foto: Instagram Řezník

ČESKÝ SLAVÍK 2021 – ZPĚVÁK: MAREK ZTRACENÝ

Po Karlu Gottovi převzal prvenství zpěvák Marek Ztracený, který získal i absolutního Českého slavíka 2021. „Chci poděkovat své manažerce a kapele, svému týmu, partnerce a ze všeho nejvíc svým fanouškům. Poklonu bych chtěl taky vyseknout svým rodičům, narodil jsem se úžasným lidem, jsou nejlepší na světě,“ prohlásil Ztracený. Druhou příčku obsadil Pokáč. Třetí místo získal Richard Krajčo. „Jsem trošku zaskočený, tohle jsem opravdu… jsem s tím nepočítal,“ přiznal Krajčo, který poděkoval především své kapele a manželce Karin.

foto: Instagram Marek Ztracený

OBJEVEM ROKU se stal Michal Horák. Cenu posluchačů Rádia Impuls získal Marek Ztracený a cenu za nejstreamovanější skladbu na českém internetu dostal Viktor Sheen za píseň Rozdělený svět. Slovenský zpěvák Marian Čekovský uctil památku nedávno zesnulého Mekyho Žbirky, a to písní Fair Play ze stejnojmenného filmu.

V přímém přenosu jsme mohli galavečer sledovat z Hudebního divadla Karlín. Letošní ročník moderovala dvojice Aleš Háma a Ondřej Sokol a o hudební vystoupení se postarala kapela Kryštof, Ewa Farna, Rytmus či Marek Ztracený.

foto: Český slavík

Český slavík 2021 – hlasování

Karel Janeček je autorem několika návrhů na změnu volebního systému. Před poslední prezidentskou volbou spustil zkušební hlasování Prezident 21. Není žádným překvapením, že sám vymyslel také nový systém hlasování v Českém slavíkovi s názvem D21. Tento systém má za úkol zajistit čestný průběh ankety tak, aby si opět získala anketa důvěru veřejnosti. V roce 2017 bylo právě hlasování pro skupinu Ortel důvodem ke čtyřleté pauze soutěže.

Celkem v anketě letos hlasovalo téměř 210 tisíc hlasujících. Rozdali přes 1,6 milionu hlasů.

foto: Český slavík

KAREL GOTT UŽ NAVŽDY ZŮSTANE SOUČÁSTÍ ČESKÉHO SLAVÍKA

V historii ankety Zlatý slavík získal nejvíce cen Karel Gott – přesně 42 slavíků. Za ním se umístila zpěvačka Lucie Bílá, s 20 slavíky. Nejoblíbenější kapelou se stala hudební skupina Kabát s 10 zlatými slavíky.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související