Byt Carrie jde do pronájmu

Airbnb nabídne legendární byt ikonického seriálu
foto: Airbnb

Byt plný lásky, rozchodů, psaní, večírků, kamarádek či samoty. A samozřejmě krásných šatů a bot. Pověstné bydlení slavné Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě je nyní k mání za 23 dolarů za noc.

Společnost Airbnb se spojila s filmovým studiem Warner Bros., aby symbolicky oslavili třiadvacáté výročí, kdy byl seriál Sex ve městě poprvé uveden v televizi. Rezervace bude možná od půlnoci 8. listopadu newyorského času. Fanoušci si tak mohou pokusit zamluvit si pověstný Carrie byt na dvě noci, přesněji na 12. a 13. listopadu. Kdo bude první, ten logicky vyhrává.

Trochu jiná adresa

Ten nejúspěšnější a nejrychlejší fanda seriálu se tak může těšit na nádherně slunný byt, který se sice nenachází v Upper East Side, ale ve čtvrti Chelsea. Vše ostatní tu ovšem je tak, jako by to Carrie nedávno opustila. Šatna plná oblečení, kterou nachystala kostýmní návrhářka Patricia Field. A oblečení si můžete vyzkoušet! Samotný check-in vám udělá sama představitelka Carrie herečka Sarah Jessica Parker.

Nechybí pověstná postel, psací stůl, replika laptopu, stará čísla magazínu Vogue, přívěsek se jménem Carrie i přísady pro přípravu slavného drinku seriálu – Cosmopolitanu.

Boj to jistě bude velký. Původní série se vysílala na HBO od roku 1998 do roku 2004 a během šesti sezón zahrnovala 94 epizod. Seriál, kde se představily nejlepší kamarádky Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), Mirandu Hobbs (Cynthia Nixon), Samantha Jones (Kim Cattrall) a Charlotte York (Kristin Davis) žijící v New Yorku, si vysloužila 54 nominací na Emmy. Sedm jich seriál proměnil a získal také osm Zlatých Globů. Jako první si všiml fenoménu „singels“, respektive žen, které jsou nezávislé, úspěšné, krásné a samy. Alespoň většinou. Během dalších řad se ale jejich osudy samozřejmě proměňovaly.

foto: Airbnb

Pokračovaní bez Samanthy

Následovaly dva samostatné a také velmi úspěšné filmy. Sex ve městě z roku 2008 vydělal přes 415 milionů dolarů. A Sex ve městě 2, který byl kritiky odsouzen jako nepovedený, přinesl dokonce 294 milionů dolarů. Dějová linka je u obou filmů v podstatě stejná jako u seriálu, jde opět o mozaiku příběhů čtyř hlavních hrdinek. Zásadní rozdíl je v tom, že hrdinky už jsou starší a řeší trošku závažnější problémy, než řešily po třicítce.

Nyní se natáčí další pokračování seriálu. A už teď je přijímáno s určitými rozpaky. Přece jen hlavní hrdinky jsou o více než dvacet let starší. A řeší se i pověstné outfity. Podle fotografií, které z natáčení zatím unikly, jsou spíš terčem kritiky. Což může být i proto, že kostýmy už nechystá Patricia Field, která se přesunula na další seriálový hit Emily in Paris. Bohužel i Kim Cattrall, představitelka Samanthy se rozhodla, že se pokračování nezúčastní. V roce 2019 Cattrall během rozhovoru pro Daily Mail prohlásila, že na tomto projektu už „nikdy“ nebude pracovat. A své slovo dodržela. „V životě dostanete různé lekce a ponaučení. A to moje je, dělat práci s dobrými lidmi a snažit se, aby byla zábavná,“ řekla tehdy.


Co oblékne Carrie v novém Sexu…?

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související