KVIFF: Nová znělka festivalu je poctou Ivě Janžurové. Hledá v ní cenu…

foto: KVIFF

Nová znělka Mezinárodního filmového festivalu byla oficiálně představena divákům při zahájení 56. ročníku. Nyní ji můžete vidět i vy. Je věnována herečce Ivě Janžurové, držitelce Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary, kterou převzala na 50. ročníku v roce 2015. Znělku natočil režisér Ivan Zachariáš.

Ve vtipném příběhu, který trvá necelé tři minuty, čeká herečka Iva Janžurová na policii, než přijde na řadu. Poté dojde k obhajování cennosti, která jí byla odcizena z domu. Apatický policista však nechápe, jak velkou cenu pro ni křišťálový globus měl a snaží se z ní dostat stvrzenku. Hodnotu tak zjišťuje u prezidenta festivalu Jiřího Bartošky, který ji obratem napíše SMS: „Nevyčíslitelnou“.

Klip pak končí skutečně nečekanou pointou… A tvůrci věří, že se o něm bude hodně diskutovat. A že mnohé pobaví. I když čekají se i další reakce.

„To jsem zvědavý, kolik lidí ta znělka letos urazí,“ glosoval její premiéru Marek Eben přímo ve velkém sále hotelu Thermal.

Celou znělku vám nyní přinášíme. Líbí? Nelíbí? Napište nám, co na ni říkáte.

Official festival trailer from 56th Karlovy Vary Internatinal Film Festival. Directed by Ivan Zachariáš. / Festivalová znělka 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Režie Ivan Zachariáš.

zdroj: KVIFF

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související