Co oblékne Carrie v novém Sexu…?

První outfity plní sociální sítě...
foto: Instagram And just like that costumes

Skoro každý outfit, který měla Sarah Jessica Parker (52) na sobě jako Carrie Bradshaw v legendárním seriálu Sex ve městě, jste buď milovali nebo nenáviděli.

Módní fantazie proudila přes její nejdivočejší modely a mnohé z nás byly touhle Newyorčankou téměř posedlí. Nebo si klepaly na čelo. Ze všech kontroverzních modelů, které nejen v seriálu, ale i ve filmech oblékla, byly asi nejdiskutovanějším modelem její svatební šaty s ptačí čelenkou. Aby také ne. Kdo by si nevzpomněl na legendární róbu od Vivienne Westwood, ve kterých Carrie uhodila pana „Božského“ kyticí růží? Po filmové premiéře filmu Sex ve městě se šaty staly okamžitým hitem a během několika hodin byly vyprodány. E-shop net-a-porter.com je prodával ve zjednodušené verzi za 9 875 dolarů.

Pokud jste nadšenci a zajímá vás co se chystá v poslední desetidílné sérii Sexu ve městě s názvem A jen tak (And Just Like That, 2021), možná by právě vám neměl uniknout šatník, jehož fotografie plní štáb prostřednictvím účtu Instagram @andjustlikethatcostumes Instagram.

Návrat peří…

Na posledním uveřejněném snímku je Parker ve vintage černobílých puntíkovaných šatech s odhalenými zády. Zatímco někteří fanoušci jásali nad samotnými šaty či nádhernými lodičkami Duchessy Gardini, mnozí se pozastavili nad výraznějším doplňkem, který znali právě ze svatebního outfitu. Šlo o ptačí čelenku, která je zatím tím nejluxusnějším zbožím, které Carrie vynesla.

Na tom, že se Carrie stala módní ikonou, měla zásluhu především kostýmová návrhářka Patricia Field, která všechny postavy seriálu i filmu oblékala. Spolupráci na pokračování však kvůli práci na seriálu Emily in Paris musela odmítnout a místo ní byly povolány kostýmové návrhářky Molly Rogers a Danny Santiago.

Ty však volí spíše než luxusní značky, běžnou konfekci. Zda právě tento tah přiláká fanynky Sexu ve městě k televizním obrazovkám, to ukáže čas. Zatím je aktuální seriálový šatník spíše kritizován.

Vzpomínáte?

Romantický komediální seriál Sex ve městě, měl premiéru na HBO v roce 1998 a je adaptací stejnojmenného románu Candace Bushnell. Příběh, který se natáčel v New Yorku během šesti sezón, sleduje Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) a její kamarádky Samantha Jones (Kim Cattrall), Charlotte York (Kristin Davis) a Miranda Hobbes (Cynthia Nixon), jak procházejí láskou, manželstvím a zálibou v módě.

Natáčení skončilo po 94 epizodách v únoru 2004. Seriál byl oceněn sedmi soškami Emmy, získal osm Zlatých glóbů a třikrát Screen Actors Guild Awards. Nakonec vznikly i dva filmy Sex ve městě (2008) a Sex ve městě 2 (2010). Sérii s názvem And Just Like That bude premiérově vysílat stanice HBO na konci letošního roku.

Kromě luxusní módy se navíc fanoušci nedočkají ani Samanthy Jones, jejíž představitelka Kim Cattrall roli odmítla. Podle svých slov už nechce mít s rolí Samanthy nic společného, a je pro ni uzavřenou kapitolou. Navíc se Cattrall nikdy netajila tím, že blízké přátelství se Sarah Jessicou Parker je skutečně jen hrané před kamerou a v osobním životě se tyto dvě ženy nestýkají.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související