Úterní jóga s Katarínou: Páršvóttánásana / pyramida

foto: Jóga Ateliér

V našem seriálu vás každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová naučí správně provádět jednu novou pozici. Celý týden tak můžete trénovat a těšit se na další.

Jóga s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každé úterý se zaměříme na jednu pozici. Naučíte se, jak se správně do pozice nastavit, jak ji provádět i prodýchat. Katarína vás upozorní i na případné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Nezapomeňte, že před lekcí je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Dnes to bude pozice Páršvóttánásana / Pyramida.

Tak jako staří Egypťané museli stavět své pyramidy pěkně poctivě od základů, aby jim před dokončením nespadli, tak i my začneme dnes hezky od podlahy, od chodidel.

Začněte vnímat chodidla a rozložte je tak, jako vždy. Opřete se pod palcem na noze, pod malíčkem a ve středu paty. Téměř vždy a v jakékoliv pozici, kdy se chodidla dotýkají země, zkuste myslet na tento pomyslný trojúhelník. Pod palcem, pod malíčkem a ve středu paty. I když bude jedna noha vpředu, nemějte ji v zákrytu s druhou nohou.

Vnímejte kolena, narovnejte nohy, ale nepřepínejte je do hyperextenze (zamknutí kolen).

Usaďte pánev do neutrální pozice. Vzpažte, nebo připažte a pomalu se přesouvejte do předklonu. Udržujte pevný střed.

Skončete tam, kde cítíte, že je pro vás příjemné protažení zadní strany nohou, ale i oblasti dolní časti zad. Tu prodýchejte a zkuste jemně uvolnit napětí z celého těla … A možná se dostanete ještě malinko níž, i když to není cílem. Použijte bločky, pokud potřebujete.

Zkuste si představit, že vaše hrudní kost klouže po stehně, koleni až na holeň.

Tlačte dozadu bok/kyčel přední nohy, a naopak silně se opřete do chodidla zadní nohy. Pánev držte vodorovně a v neutrální pozici.

foto 8x Jóga Ateliér

Tak a hotovo. Postaveno. Prodýcháno.

Namaste🙏

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na Facebooku a YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související