Úterní jóga s Katarínou: Páršvóttánásana / pyramida

foto: Jóga Ateliér

V našem seriálu vás každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová naučí správně provádět jednu novou pozici. Celý týden tak můžete trénovat a těšit se na další.

Jóga s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každé úterý se zaměříme na jednu pozici. Naučíte se, jak se správně do pozice nastavit, jak ji provádět i prodýchat. Katarína vás upozorní i na případné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Nezapomeňte, že před lekcí je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Dnes to bude pozice Páršvóttánásana / Pyramida.

Tak jako staří Egypťané museli stavět své pyramidy pěkně poctivě od základů, aby jim před dokončením nespadli, tak i my začneme dnes hezky od podlahy, od chodidel.

Začněte vnímat chodidla a rozložte je tak, jako vždy. Opřete se pod palcem na noze, pod malíčkem a ve středu paty. Téměř vždy a v jakékoliv pozici, kdy se chodidla dotýkají země, zkuste myslet na tento pomyslný trojúhelník. Pod palcem, pod malíčkem a ve středu paty. I když bude jedna noha vpředu, nemějte ji v zákrytu s druhou nohou.

Vnímejte kolena, narovnejte nohy, ale nepřepínejte je do hyperextenze (zamknutí kolen).

Usaďte pánev do neutrální pozice. Vzpažte, nebo připažte a pomalu se přesouvejte do předklonu. Udržujte pevný střed.

Skončete tam, kde cítíte, že je pro vás příjemné protažení zadní strany nohou, ale i oblasti dolní časti zad. Tu prodýchejte a zkuste jemně uvolnit napětí z celého těla … A možná se dostanete ještě malinko níž, i když to není cílem. Použijte bločky, pokud potřebujete.

Zkuste si představit, že vaše hrudní kost klouže po stehně, koleni až na holeň.

Tlačte dozadu bok/kyčel přední nohy, a naopak silně se opřete do chodidla zadní nohy. Pánev držte vodorovně a v neutrální pozici.

foto 8x Jóga Ateliér

Tak a hotovo. Postaveno. Prodýcháno.

Namaste🙏

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na FacebookuYouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související