Jóga s Jiřinkou: Protažení nohou a aktivace břicha

Seriál cvičení pro home office
foto: Jóga Ateliér

Pracovat doma je náročné. To jsme za ten poslední rok poznali velmi dobře. My ale máme pro vás skvělý recept, jak se cítit mnohem líp. Pár minut pro sebe na protažení a posílení těla najdete, co říkáte? Odměnou vám bude skvělý pocit a pevnější tělo, které kvůli dlouhému sezení nebolí.

Home office s sebou často přináší bolavá záda, zkrácené svaly a nedostatečný dech. To vše se projevuje ztrátou energie, únavou až apatií. Dobrá zpráva je, že tomu můžete poměrně snadno čelit. Jóga s Jiřinkou vám pomůže.

Pojďte se s námi věnovat protažení a pomoci tělu, aby mu bylo líp. A hlavě, aby se pročistila. Stačí pár minut. S lepší náladou a čerstvou energií pak můžete dál pokračovat ve svých pracovních povinnostech. A půjdou vám mnohem lépe od ruky.

Při dlouhodobém sezení se zkracují především svaly našich nohou a ochabují svaly břicha a zad. Pojďte se tedy na chvíli zvednout ze židle a probudit zmíněné partie vašeho těla!

V pozici kočky protáhněte záda – s nádechem mírný záklon v hrudníku, s výdechem přejděte do vyhrbení.
Zanožte nejprve pravou nohu, nechte ji na špičce a párkrát přeneste váhu celého těla dopředu a dozadu, abyste příjemně protáhli celou nohu i chodidlo. Poté nohy vystřídejte.
Vzepřete se na obou nohách a chvíli dýchejte v pozici prkna. Z té přejděte do pozice psa hlavou dolů a protáhněte celou zadní stranu svého těla.
V širokém rozkročném stoji rozpažte a vydržte, jak dlouho vám tělo dovolí.
Spusťte ruce na zem a protáhněte několikrát střídavě jednu a druhou nohu. Ruce jsou na podložce stále na jednom místě.
Uvolněte se v hlubokém předklonu.
Posaďte se, zvedněte obě nohy od země (pokrčené nebo natažené) a protáhněte ruce před sebe v pozici loďky. Hrudník nechte otevřený a záda rovná. Posílíte naráz všechny břišní svaly a další partie těla.
Uvolněte se do předklonu vsedě a na chvíli povolte břicho i záda. Pak se posaďte nebo si lehněte na záda a chvíli dýchejte a relaxujte. Foto: Jóga Ateliér

Přejeme vám hezký, efektivní pracovní den a pevné zdraví! 🙏💗

Online lekce pod křídly Jóga Ateliéru

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na Facebooku a YouTube.

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.

Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz, na YouTube a na Facebooku.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související