Jóga s Katarínou: kočka & pes hlavou nahoru a dolů

Hrajte si a bavte se!
foto: Jóga Ateliér

V našem seriálu vás každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová naučí jednu novou pozici. Celý týden tak můžete trénovat a těšit se na další.

Jóga s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každý týden se zaměříme na jednu či dvě pozice. Naučíte se, jak se správně do pozic nastavit, jak je provádět i prodýchat. Katarína vás upozorní i na případné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Nezapomeňte, že před lekcí je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Dnes se naučíme pozice Márdžariásana / kočka a Úrdhva mukha švánásana & Adhó mukha švánásana/ pes hlavou nahoru a dolů.

Začněte v pozici kočka / Márdžariásana, pak postupně přejděte do psa hlavou vzhůru / Úrdhva mukha švánásana, pak do psa hlavou dolů / Adhó mukha švánásana a zpět.

Foto: Jóga Ateliér

Kočka: hrajte si, vrťte se, prohýbejte, vlňte a protahujte jako skutečná kočka. Nebo se zastavte a užívejte si stabilitu beder a aktivitu středu. Zkuste dodržet jógovou geometrii, nastavte dlaně pod ramena a kolena pod kyčle.

Foto: Jóga Ateliér

Pes hlavou nahoru: opřete se silně do dlaní a nechte je pod rameny, tlačte jenom nárty do podložky a zatáhněte jemně bříško. Nijak extrémně se neprohýbejte v bedrech, spíš otevřete ramena a hrudník. Vyneste temeno vzhůru.

Foto: Jóga Ateliér

Pes hlavou dolů: zatlačte dlaně do podložky a vyneste se za pánví v diagonále, sedací kosti do dálky, kolena nemusíte narovnat, za to záda ano.

Dýchejte hezky pomalu a klidně, cvičte bez napětí a s radostí.

Namaste 🙏🏻❤️

Konzultant sanskrtu: Helena Hadvigová

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na FacebookuYouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související