Jóga s Katarínou: kočka & pes hlavou nahoru a dolů

Hrajte si a bavte se!
foto: Jóga Ateliér

V našem seriálu vás každé úterý jogínka a víla Katarína Mikulandová naučí jednu novou pozici. Celý týden tak můžete trénovat a těšit se na další.

Jóga s Katarínou pod křídly Jóga Ateliéru vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen trošku místa, podložku (ale i bez té to jde), chuť cítit se lépe a něco málo pro sebe udělat. Každý týden se zaměříme na jednu či dvě pozice. Naučíte se, jak se správně do pozic nastavit, jak je provádět i prodýchat. Katarína vás upozorní i na případné chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Nezapomeňte, že před lekcí je dobré nic nejít ani nepít, odměnit se můžete, ale hned potom. Třeba dobrým kafíčkem a čokoládou. Dnes se naučíme pozice Márdžariásana / kočka a Úrdhva mukha švánásana & Adhó mukha švánásana/ pes hlavou nahoru a dolů.

Začněte v pozici kočka / Márdžariásana, pak postupně přejděte do psa hlavou vzhůru / Úrdhva mukha švánásana, pak do psa hlavou dolů / Adhó mukha švánásana a zpět.

Foto: Jóga Ateliér

Kočka: hrajte si, vrťte se, prohýbejte, vlňte a protahujte jako skutečná kočka. Nebo se zastavte a užívejte si stabilitu beder a aktivitu středu. Zkuste dodržet jógovou geometrii, nastavte dlaně pod ramena a kolena pod kyčle.

Foto: Jóga Ateliér

Pes hlavou nahoru: opřete se silně do dlaní a nechte je pod rameny, tlačte jenom nárty do podložky a zatáhněte jemně bříško. Nijak extrémně se neprohýbejte v bedrech, spíš otevřete ramena a hrudník. Vyneste temeno vzhůru.

Foto: Jóga Ateliér

Pes hlavou dolů: zatlačte dlaně do podložky a vyneste se za pánví v diagonále, sedací kosti do dálky, kolena nemusíte narovnat, za to záda ano.

Dýchejte hezky pomalu a klidně, cvičte bez napětí a s radostí.

Namaste 🙏🏻❤️

Konzultant sanskrtu: Helena Hadvigová

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na Facebooku a YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Praxi s ní si můžete vyzkoušet i pod křídly Jóga ateliéru, kde kromě Kataríny vede lekce i mnoho dalších skvělých lektorek. Více informací na www. jogaatelier.cz


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související