Recenze: Kamarádky z FIREFLY LANE. Nejen oddechovka…

Seriál pro holky každého věku
foto: Netflix

Mít kamarádku, kterou znáte od dětství, můžete jí klidně zavolat ve dvě ráno, říct cokoli a když je zle, klidně k ní vpadnou bez ohlášení, položit na stůl jen láhev vína a víc nevysvětlovat, je výhra. Životní výhra. Máte takovou?

Poprvé se poznaly, když jim bylo 14. Tully a Kate. Holky z Firefly Lane, odlehlé venkovské cesty kdesi na okraji amerického maloměsta, kde v noci světlušky tančí své světelné tance…

foto: Netflix

Nový seriál z produkce Netflixu cílí především na ženy a nijak se tím netají. Příběh o přátelství, které vydrželo téměř 30 let, chytne za srdce a ačkoli nezapře jistou sladkobolnost, má nesporně i silnější přesah než jen vyprávět o (ne)obyčejném kamarádství dvou puberťaček, které vytrvá do dospělosti. Ačkoli obě dívky pocházejí z úplně odlišných rodinných poměrů, vznikne mezi nimi velmi silné pouto, které přežije trable dospívaní, první lásky i pracovní úspěchy a neúspěchy.

foto: Netflix

Víc než jen holčičí příběh

Během 10 dílů můžete sledovat dva zcela odlišné životní příběhy, prolnuté mnoha retrospektivami. Ty se poměrně svižně střídají, až může být někdy divák zmatený, ve které části příběhu se zrovna nachází. Ovšem to, co z něj činí něco víc než jen holčičí červenou knihovnu, je důraz na to, jak moc nás ovlivňuje prostředí, ve kterém vyrůstáme. Pocit, že za něco stojíme a můžeme dokázat vše, co si umaneme, nebo si naopak vůbec nevěříme, se rodí právě v dětství. A silně ho ovlivňují vztahy, která od nejútlejšího věku s těmi nejbližšími máme. Některé křivdy, nepochopení či nedostatek mateřské lásky nezmizí nikdy. I přesto, že máte v životě to ohromné štěstí, že potkáte bytost, která za vámi stojí za všech okolností. Podporuje vás, miluje a je kdykoli připravena vám pomoct, co jí jen síly stačí. To jsou přesně ty okamžiky, které ze seriálu Firefly Line činí záležitost nejen k pobavení, ale i zamyšlení. A vzhledem k otevřenému konci se už teď těšíme na druhou sérii. Dozvíme se konečně, co se to mezi Kate a Tully stalo? Doufám, že jo!

foto: Netflix

Firefly Lane, (Cesta svatojánských mušek), Netflix

USA, 2021, 10 dílů, každý cca 50 min

Režie: Maggie Friedman

Knižní předloha: Kristin Hannah 

Scénář: Maggie Friedman

Hrají: Katherine HeiglSarah Chalke, Beau Garrett, Ben Lawson, Roan Curtis, Ali Skovbye, Yael Yurman, Chelah Horsdal, Quinn Lord, Paul McGillion, Jason McKinnon, London Robertson, Mathias Retamal, Tara Wilson, Paul Rogic, Elizabeth Weinstein, Raúl Herrera, Brendan Taylor, Thomas Cadrot, Jon-Michael Ecker, Brandon Jay McLaren a další


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související