Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství: Další „marvelovka“ míří do kin

foto: Falcon

Studio Marvel zřejmě opět rozpoutá filmové šílenství. Na plátna kin totiž uvedlo další komiksovou hitovku. Snímek Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství otvírá brány nepoznaného a dává do nich nahlédnout jako nikdy předtím.

Za pomoci starých známých i nových spojenců vstupuje do šílených a nebezpečných paralelních světů mnohovesmíru, aby se utkal se záhadným soupeřem.. Jo, komiksový fanoušci se vážně mají na co těšit. A možná se i budou bát.

Film Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství přímo navazuje na nedávný film Spider-Man: Bez domova. Děj je jasný – Doktor Strange čelí následkům pokaženého kouzla, které prolomilo hranici mezi realitami různých vesmírů. Jak už sám název napovídá, jde o pokračováním filmu Doktor Strange z roku 2016, kde mohli fanoušci Marvelu zaznamenat postavu Dr. Stephena Strange poprvé. Ovšem znát ho můžete i ze snímků Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War a již zmiňovaného Spider-Man: Bez domova.

foto: Falcon

Režisérská výměna

V hlavních rolích uvidí diváci Benedicta Cumberbatche jako Dr. Strange, Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch, Rachel McAdams jako Christine a další.

Režie se pro tentokrát chopil Sam Raimi, který v letech 2002 – 2007 režíroval trilogii Spider-mana s Tobeym Maguirem v hlavní roli. Krátce po oznámení, že na režisérskou stoličku usedne právě Raimi, mu skrze sociální síť Twitter popřál hodně štěstí i režisér původního filmu Scott Derrickson, který z důvodu tvůrčích neshod tento film odmítl natáčet.

Je to dosud nejvíc akční a adrenalinem napumpovaný marvelovský film, do morku kostí přepálený horor, který naplní všechna očekávání. Povinnost pro všechny milovníky hororu, komiksů a Raimiho, tweetuje Jeff Nelson, filmový kritik.

První reakce potvrzují, že jde o dosud nejstrašidelnější film ze světa Avengers a že je na něm jasně znát rukopis režiséra Sama Raimiho, který proslul klasickou hororovou trilogií Evil Dead (Lesní duch). Jeho největším úspěchem pak byla spidermanovská trilogie v hlavní roli s Tobey Maguirem.

Tvůrci pokračování filmu našli inspiraci i ve scénách z filmů Stevena Spielberga Dobyvatelé ztracené archy (1991), Indiana Jones a Chrám zkázy (1984), Poltergeist (1982) a Gremlins (1984). Film měl být původně uveden už v květnu loňského roku, natáčení ovšem ovlivnila pandemie covidu, která premiéru několikrát posunula.

Ne všechny reakce však byly zcela nadšené. Někteří filmu vyčítají, že se téma roztříštěnosti promítlo i do způsobu vyprávění, které nedrží úplně pohromadě. „Nejstrašidelnější film od Marvelu, v mnohém odvážný, ale taky uspěchaný a plochý. Ambiciózní a překombinovaný, plný vzruchů s malým prostorem pro vykreslení charakterů. Nemusí sednout každému, připustil další filmový kritik Rodrigo Perez.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související