Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství: Další „marvelovka“ míří do kin

foto: Falcon

Studio Marvel zřejmě opět rozpoutá filmové šílenství. Na plátna kin totiž uvedlo další komiksovou hitovku. Snímek Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství otvírá brány nepoznaného a dává do nich nahlédnout jako nikdy předtím.

Za pomoci starých známých i nových spojenců vstupuje do šílených a nebezpečných paralelních světů mnohovesmíru, aby se utkal se záhadným soupeřem.. Jo, komiksový fanoušci se vážně mají na co těšit. A možná se i budou bát.

Film Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství přímo navazuje na nedávný film Spider-Man: Bez domova. Děj je jasný – Doktor Strange čelí následkům pokaženého kouzla, které prolomilo hranici mezi realitami různých vesmírů. Jak už sám název napovídá, jde o pokračováním filmu Doktor Strange z roku 2016, kde mohli fanoušci Marvelu zaznamenat postavu Dr. Stephena Strange poprvé. Ovšem znát ho můžete i ze snímků Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War a již zmiňovaného Spider-Man: Bez domova.

foto: Falcon

Režisérská výměna

V hlavních rolích uvidí diváci Benedicta Cumberbatche jako Dr. Strange, Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch, Rachel McAdams jako Christine a další.

Režie se pro tentokrát chopil Sam Raimi, který v letech 2002 – 2007 režíroval trilogii Spider-mana s Tobeym Maguirem v hlavní roli. Krátce po oznámení, že na režisérskou stoličku usedne právě Raimi, mu skrze sociální síť Twitter popřál hodně štěstí i režisér původního filmu Scott Derrickson, který z důvodu tvůrčích neshod tento film odmítl natáčet.

Je to dosud nejvíc akční a adrenalinem napumpovaný marvelovský film, do morku kostí přepálený horor, který naplní všechna očekávání. Povinnost pro všechny milovníky hororu, komiksů a Raimiho, tweetuje Jeff Nelson, filmový kritik.

První reakce potvrzují, že jde o dosud nejstrašidelnější film ze světa Avengers a že je na něm jasně znát rukopis režiséra Sama Raimiho, který proslul klasickou hororovou trilogií Evil Dead (Lesní duch). Jeho největším úspěchem pak byla spidermanovská trilogie v hlavní roli s Tobey Maguirem.

Tvůrci pokračování filmu našli inspiraci i ve scénách z filmů Stevena Spielberga Dobyvatelé ztracené archy (1991), Indiana Jones a Chrám zkázy (1984), Poltergeist (1982) a Gremlins (1984). Film měl být původně uveden už v květnu loňského roku, natáčení ovšem ovlivnila pandemie covidu, která premiéru několikrát posunula.

Ne všechny reakce však byly zcela nadšené. Někteří filmu vyčítají, že se téma roztříštěnosti promítlo i do způsobu vyprávění, které nedrží úplně pohromadě. „Nejstrašidelnější film od Marvelu, v mnohém odvážný, ale taky uspěchaný a plochý. Ambiciózní a překombinovaný, plný vzruchů s malým prostorem pro vykreslení charakterů. Nemusí sednout každému, připustil další filmový kritik Rodrigo Perez.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související