Harry Potter bude poprvé otcem. Dítě čeká s o pět let starší přítelkyní Erin Darke

foto: Netflix

Zprávy o tom, že představitel legendárního čaroděje Daniel Radcliffe a jeho dlouholetá partnerka Erin Darke jsou v radostném očekávání, potvrdil médiím hercův mluvčí. Podle všeho si partneři miminko moc přáli.

O pět let starší Danielova partnerka Erin Darke je také herečkou a dle informací magazínu The Mirror měli radostnou novinu před časem oznámit už rodině a přátelům. Oba prý díky těhotenství prožívají nejkrásnější období svého života. „Daniel a Erin nemohou být šťastnější. Jsou nadšení a nemohou se dočkat, až budou tři,“ uvedl pro The Mirror zdroj z jejich okolí.

Láska na první pohled

Třiatřicetiletý herec se proslavil po celém světě v roce 2001, a to díky fantasy románům britské spisovatelky J. K. Rowlingové o dobrodružství mladého kouzelníka Harryho Pottera a jeho přátel – Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Erin Constance-Maja Darke je americká herečka známá díky roli Cindy v televizním seriálu Good Girls Revolt (2016). Hraje také Mary v The Marvelous Mrs. Maisel (2017) a Leetu v seriálu AMC Dietland (2018). Objevila se ve filmech Love & Mercy, Beside Still Waters, Still Alice a Don’t Think Twic.

Osmatřicetiletá Erin Daniela Radcliffa poznala v roce 2012, když spolu pracovali na filmu Zbav se svých miláčků (Kill Your Darlings). Byla to prý láska na první pohled. Ve snímku měli i erotické scény, které je možná ještě více sblížili. Poprvé se spolu objevili na veřejnosti jako pár až v roce 2014 na galavečeru Tony Awards. „Daniel se už nemůže dočkat, až z něj bude otec. Jeho vztah s Erin je velmi výjimečný a všichni v jejich okolí se shodují, že budou skvělí rodiče,“ řekl rodinný přítel magazínu The Sun.Fenomén Harry Potter

Hlavním tématem příběhu je Harryho souboj s černokněžníkem Tomem Rojvolem Raddlem (v originále Tom Marvolo Riddle), známým spíše jako Lord Voldemort, jehož cílem je dosažení vlastní nesmrtelnosti, dobytí kouzelnického světa, podmanění nekouzelníků (mudlů) a zničení všech, kdo mu stojí v cestě, zejména pak samotného Harryho Pottera. Romány jsou směsicí žánrů fantasy a tzv. vývojového románu s prvky mystery, thrilleru, dobrodružného románu a romantického románu. Přestože bývají řazeny mezi dětskou literaturu, zabývají se velmi vážnými tématy. Podle J. K. Rowlingové je dokonce jedním z hlavních témat smrt.

Od publikace první knihy Harry Potter a Kámen mudrců (v originále Harry Potter and the Philosopher’s Stone) 26. června 1997, si romány získaly obrovskou popularitu po celém světě a dostalo se jim i velmi dobrého přijetí u kritiky. Přesto se objevovaly i kritické ohlasy, zejména kvůli temnému podtónu románů. Rowlingová těmito knihami dosáhla též velkého obchodního úspěchu. Do června 2011 se prodalo přibližně 450 miliónů výtisků, čímž se Harry Potter stal nejlépe prodávanou románovou sérií všech dob.

Poslední čtyři romány také dosáhly rekordu, co se týče rychlosti jejich prodeje. Knihy o Harrym Potterovi byly přeloženy do 67 jazyků. Zajímavostí je, že muž jménem Harry Potter skutečně žil. Nebyl to sice kouzelník, ale muž, který žil v Jižní Dakotě, kde má i svůj hrob. Narodil se 26. listopadu 1882 a zemřel 21. dubna 1946.Původními hlavními vydavateli knih byla nakladatelství Bloomsbury ve Velké Británii a Scholastic Press ve Spojených státech amerických. Od té doby knihy vydala celá řada dalších vydavatelství po celém světě. Všech sedm románů o Harrym Potterovi bylo společností Warner Bros. Pictures převedeno také na filmové plátno, přičemž poslední z nich byl pro tyto účely rozdělen na dvě části. Celá řada na sebe také navázala různé obchodní aktivity, takže např. britské noviny The Times ocenily roku 2008 značku Harry Potter na více než 15 miliard dolarů.

V Čechách vydává Harryho Pottera nakladatelství Albatros. Koupit si můžete i všech sedm dílů Harryho Pottera pohromadě. Expres do Bradavic je připraven v boxu – Kámen mudrců, Tajemná komnata, Vězeň z Azkabanu, Ohnivý pohár, Fénixův řád, Princ dvojí krve, Relikvie smrti.

Zajímavosti z filmového zpracování

Když se ve Velké Británii konaly konkurzy na první film o Harry Potterovi, producenti spolu s J. K. Rowlingovou zamířili i na Emminu školu, a pokud by nebylo její učitelky, roli by si ani nevyzkoušela. Nakonec ji ale přemluvila a mladá Emma Watson (Hermiona) v ten den vystoupila na konkurzu jako poslední. První scéna filmu se odehrává v noci z 31. října na 1. listopadu 1981 (Halloween), následně se děj přesune do roku 1991. Celosvětová premiéra proběhla 4. listopadu 2001 v Londýně. zdroj: The Sun, The Mirror, Albatros

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související