Aňa Geislerová zazáří v novém filmu Prezidentka. „Je jako buldok,“ tvrdí režisér

foto: Zuzana Panská/Bioscop

Romantická komedie režiséra Rudolfa Havlíka Prezidentka přijde do kin 23. června. Po boku Ani Geislerové se představí Ondřej Vetchý, se kterým si prý při natáčení velmi rozuměla.

Apolitický scénář inspirovaný slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou napsal sám režisér Rudolf Havlík. Nápad na film měl prý už v roce 2016, kdy dotočil snímek Pohádky pro Emu„Přišlo mi to jako zajímavé a neotřelé téma. A za několik měsíců nato byla zvolena slovenskou prezidentkou paní Čaputová. Projekt jsme pak několik let připravovali v Marlene Film Production, než jsme se do toho pustili,“ vysvětlil Havlík. 

Hlavu státu ztvárnila Aňa Geislerová, muže jejích snů Ondřej Vetchý. První seznámení s nimi nabízí divákům už teď trailer. „Náš film může být inspirací a přinejmenším lidem ukázat, že za rolemi, které každý den hrajeme, jsme stále lidmi. Že všichni toužíme po pochopení a spřízněné duši,“ prozradil Havlík a vysvětlil, proč do hlavní role obsadil právě Aňu Geislerovou

„Aňa je buldok, má neuvěřitelnou vůli a je velmi přímá, otevřená, schopná prosazovat svoje názory. Mě její vlastnosti baví. Kolikrát se spolu neshodneme a je super, že si ty věci umí odargumentovat. Její filmová prezidentka je stejná,“ pochvaluje si režisér svou volbu. 

To, že Geislerová neodmítne roli přijmout, bylo prý více než jasné. Scénář ji totiž hned po prvních stránkách nadchl. „Moje postava ví, že má zodpovědnost k lidem, k funkci, k zemi, nechce to nijak šidit, i na úkor sebe. Což je pak samozřejmě problém,“ popsala herečka, která si navíc pochvalovala obsazení s Ondřejem Vetchým.

foto: Zuzana Panská

Elitní tým

„Spolupráce s Ondrou je vždycky báječná. Je to specifický člověk, ale skvělý partner, se kterým se hodně nasmějeme. Umí takovým svým specifickým způsobem povzbuzovat, je mi s ním prostě dobře,“ popsala Geislerová.

A proč právě film se silnou ženskou hrdinkou? „Žijeme stále trochu v mužském světě a ať už je to politika nebo byznys, víme, že prosazování žen je pořád poměrně problematické. Pořád trochu zaostáváme a přitom ženský pohled na svět je podle mě v mnoha věcech racionálnější.  Ženy jsou schopné se koncentrovat na jinou sortu problémů, než my chlapi,“ osvětlil režisér, který do dalších rolí obsadil například Oskara Hese, Veroniku Khek Kubařovou nebo Vandu Chaloupkovou. 

„Oskara Hese mám moc rád a myslím si, že je to skvělý herec a dobrý kamarád. S Veronikou Kubařovou jsem chtěl točit už dávno a konečně se to povedlo. Juraj Loj už zazářil po boku Ivana Trojana v Šarlatánovi a tahle role je pro něj jak dělaná. Velká naděje je Vanda Chaloupková, která hraje bodyguardku prezidentky. Ta na tuhle roli dokonce trénovala v Thajsku,“ dodal Havlík, který se věnuje i psaní knih. Koncem loňského roku vydal svůj už druhý dobrodružný román Horkou jehlou, který nabízí asijskou exotiku, humor, ale také zamyšlení nad současným stavem světa.

Prezidentka (2022), Česko, komedie,
premiéra 23. června

Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací, občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z hradu. Seznamuje se se sochařem Petrem, kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí.

Režie a scénář: Rudolf Havlík
Hrají: Aňa Geislerová, Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubátová, Juraj Boj, Denisa Buskupová, Jiří Štrébl, Daniel Krejbich a další.

Zdroj: Bioscop, Marlene Film ProductionLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související