Pleťová séra od A do Z. Proč a nač?

Které vybrat
foto: archiv redakce

Pleťové sérum vtrhlo na pulty obchodů s kosmetikou už dávno a přesto, že vám každá kosmetička bude básnit o tom, jak je nezbytné ho používat, spousta žen to stále nedělá. Ke své vlastní škodě.

Tolik peněz za tak malou lahvičku? Slyšíte se? Důvodů, proč pleťové sérum nepoužívat a tzv. ušetřit, se najde víc než dost. Tak to pojďme otočit a seskupit argumenty, proč si ho přeci jen pořídit, které vybrat a jak ho správně aplikovat.

Vážně se to vyplatí?

Ano! A hned si řekneme proč. Pokud má mít péče o pleť nějaké výsledky, je potřeba používat přípravky, které obsahují účinné složky. Ty dokáží napravovat působení neblahých vlivů, které pleť poškozují, tedy slunečních paprsků, špatné životosprávy, znečištění ovzduší, stresu… A věku samozřejmě. Nikdo z nás nemládne, to je prostý fakt. Zachovávají tak pleť v daleko lepší kondici, než by byla bez jakékoli péče. A v sérech je koncentrace těchto účinných látek mnohonásobně vyšší než v krémech. Mají tedy logicky mnohonásobně lepší účinky. Tak jednoduché to je.

Výhoda číslo jedna!

Obrovským plusem séra je, že řeší konkrétní problém. Například na vrásky jsou nejlepší ta s retinolem, na rozjasnění s vitaminem C, pro vypnutí pleti s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou. Při akné se osvědčila séra s kyselinou salicylovou, na pigmentové skvrny je skvělá kyselina glykolová…. A tak bychom mohli pokračovat. Ovšem vzhledem k vysoké účinnosti je třeba otestovat, zda je vaše pleť dobře snáší. Lehké podráždění nebývá výjimkou. V takovém případě se doporučuje sérum ihned vysadit, počkat týden a pak to znovu zkusit, ale třeba jen dvakrát týdně. Tento způsob je žádoucí hlavně u retinolu nebo kyseliny glykolové. Většina typů pleti si na ně časem zvykne, ale může to chvilku trvat. Existují samozřejmě i tzv. multifunkční séra, která řeší více problémů naráz nebo hlavně hydratují a omlazují. Ta většinou nebývají tak agresivní a jsou obvykle snášena velmi dobře. Ovšem účinky mívají o něco nižší. Vždy je to něco za něco.

La Roche-Posay Hyalu B5intenzivně hydratační pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou, 30 ml, 990 Kč
Retinol Eye TR
Sérum pro omlazení očního okolí s vitamínem A, 7 ml, 570 Kč
Dior Capture Totale Super Potent Serum, intenzivní omlazující sérum na obličej a krk, 50 ml, 3 450 Kč
FacEvolution SkinCare Vitamin CEA sérum, vitamínová terapie pro pleť, 50 ml, 1 190 Kč

Jak správně pleťové sérum aplikovat?

Sérum se na dokonale očištěnou pleť zásadně nanáší jako první. Stačí ho opravdu malé množství, zhruba velikosti hrášku a je třeba ho do pleti dobře zapracovat. Ideálně krouživými pohyby konečků prstů, nebo si můžete vzít i na pomoc masážní váleček. Pak je nutné minimálně deset minut počkat a až pak nanést další péči, například krém nebo olej. Také není od věci mít séra dvě, například na noc retinolové a na den s vitaminem C. O vhodné kombinaci se nejlépe poraďte se svou kosmetičkou.

Zoë Ayla Classy White Opal Rollermasážní váleček na obličej, 1 040 Kč

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související