Strhující Lady Gaga v písni k filmu Top Gun: Maverick. Poslechněte si ji…

foto: Paramount

Pamatujete si doby, kdy byl singl s popovou baladou nezbytnou součástí propagace letního filmového trháku? Footloose, Flashdance a dokonce i první Top Gun … Tyhle soundtracky rozpohybovaly publikum ještě dřív, než se v kinech objevil samotný film. A právě Top Gun: Maverick letos opět tuto tradici vzkřísil.

Po soundtracku Shallow k filmu Zrodila se hvězda (A Star Is Born), za který získala Oscara, Grammy i Zlatý glóbus se nyní slavná zpěvačka a herečka Lady Gaga vrhla opět do vod filmových písní. K připravovanému filmu Top Gun: Maverick, který má premiéru 27. května představila strhující klip plný vzpomínek a dechberoucích záběrů.

Píseň s názvem Hold My Hand (Drž mě za ruku) je první od vydání posledního alba „Chromatica“, které Lady Gaga vydala v roce 2020. Byl vytvořen jako hlavní song k letošnímu pokračování legendárního filmu z roku 1986 „Top Gun“. Zpěvačka se zde prezentuje ve zcela jiné poloze. Jde o baladu, která vás rozhodně neurazí, ba naopak, podle sledovanosti má úspěch. Klip je venku teprve čtyři dny a už ho shlédlo skoro osm milionů lidí.

„Chtěla bych říct, že jsem napsala tuto skladbu pro neuvěřitelný film, ale také pro všechny, kteří mají pocit, že nejsou zrovna ok. Život mě prostřednictvím tvrdých okamžiků naučil, že ve chvílích, kdy je nejtěžší věřit v sebe sama, je potřeba věřit v lidskost,“ svěřila se autorka na sociální síti, kde sdílela hned několik krátkých videí či fotek z natáčení.

Dojemná chvíle

Zajímavostí není jen samotná píseň, ale i zpracování. Režisér filmu, který se stal zároveň režisérem jejího hudebního klipu Joseph Kosinski, totiž zpěvačku neváhal točit ve stejných lokacích, kde vznikal i samotný film. V hlavní roli se v něm představí opět Tom Cruise. Na konci klipu nechybí ani Lady Gaga na ranveji, kde tančí či hraje na piano. A Cruise nad ní přelétá s proslulou stihačkou. Děj klipu se opírá nejen o současný příběh legendárního pilota Mavericka (Tom Cruise), ale především o vzpomínku na velké přátelství s Goosem, kterého si zahrál Anthony Edwards.

„Když jsem psala tuto píseň pro Top Gun: Maverick, ani jsem si neuvědomila, kolik vrstev se rozprostírá přes tento milovaný film, mou psychiku a povahu světa, ve kterém žijeme. Dělala jsem na ní roky, abych ji vypilovala, “ napsala dále Gaga. V českých kinech se trháku s Tomem Cruisem dočkáme už 27. května.  

Podle všeho půjde o filmovou událost roku, která by měla konečně přilákat houfy diváků do kin. „Musím přiznat, že když jsem poslouchal singl po jeho vydání, byl jsem trochu na rozpacích. Ale po zhlédnutí hudebního videa, jsem přesvědčen, že Lady Gaga skutečně vytvořila něco, díky čemuž budete mít při jeho sledování husí kůži. Už teď slyším ten tlukot srdce všech fanoušků, co si přijdou zapomínat,“ pěl chválu samotný Tom Cruise.

Top Gun: Maverick
Akční / Drama, USA, 2022, 131 min
Premiéra: 27. května

Režie: Joseph Kosinski
Hrají: Tom Cruise, Jennifer Connelly, Miles Teller, Jon Hamm, Val Kilmer, Lewis Pullman, Monica Barbaro, Glen Powell, Manny Jacinto, Thomasin McKenzie, …

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související