House of Gucci s Lady Gaga v hlavní roli „černé vdovy“

Co o chystaném filmu víme?
foto: MGM

V Římě se od ledna natáčí film House of Gucci, o kterém se už teď hodně mluví. A nejen kvůli tomu, že hlavní roli ztvární Lady Gaga po boku Adama Drivera.

Chystaný film House of Gucci má, zdá se, všechny předpoklady, aby se z něj stal hit roku. Tak předně renomovaného režiséra Ridleyho Scotta. Dále lákavý scénář Roberta Bentivegna z atraktivního prostředí slavné rodiny, jehož napínavou zápletku psal sám život. A v neposlední řadě skvělé obsazení. Kromě již zmíněné ústřední dvojice se v dalších rolích objeví Jared Leto, Al Pacino, Jeremy Irons či Salma Hayek. Proslýchalo se, že roli Rodolfa Gucciho ztvární Robert De Niro. Ale podle The Hollywood Reporter se tyto informace nepotvrdily a roli dostal Jeremy Irons.

Uvedení snímku je plánované na 24. listopadu letošního roku. A pokud se datum dodrží, bude mít House of Gucci premiéru zhruba měsíc po dalším filmu Ridleyho Scotta The Last Duel (Poslední duel). Ten má mít uveden 15. října 2021 a také v něm hraje Adam Driver.

Chystaný film House of Gucci se natáčí podle knihy The House of Gucci od Sary Gay Forden. Ta byla při svém vydání promovaná jako: „Senzační pravdivý příběh vraždy, šílenství, půvabu a chamtivosti, který otřásl dynastií Gucci“. Vypráví o skutečné události, která se stala v 90. letech minulého století a byla označena jako jeden z nejznámějších kriminálních případů v dějinách Itálie.

Co se opravdu stalo?

Sama zápletka není složitá. 27. března 1995 byl v Miláně, přímo v sídle své luxusní módní značky, zavražděn nájemným vrahem Maurizio Gucci, vnuk zakladatele slavného módního impéria. Z objednání jeho vraždy byla o dva roky později obviněna a následně i usvědčena jeho exmanželka Patrizie Reggiani (tu ztvárňuje právě Lady Gaga). Vražda se stala čtyři roky poté, co se Maurizio s Reggiani rozvedl, odloučeni však byli již od roku 1985. Podle deníku The Telegraph byla Patrizie propuštěna z vězení v říjnu 2016, za tuto nájemnou vraždu si tedy odpykala 18 let. V celém rozporuplném příběhu měl sehrát svou roli i fakt, že Reggiani měla mít nádor na mozku. A její dcery později dosvědčily, že nemoc zcela změnila její osobnost a chování. Další verze ale uvádějí, že údajná nemoc byla jen zastíracím manévrem pro její propuštění z vězení.

Odložené natáčení

Příběh je natolik silný, že Scotta lákal už v roce 2006. Tehdy se do obsazení ústřední dvojice hrdinů počítalo s Angelinou Jolie a Leonardem DiCapriem, ale z natáčení nakonec sešlo. Možná i proto že Ridley Scott v té době pracoval na filmu American Gangster. Po letech odkladů práva na zfilmování odkoupila společnost MGM a v lednu tohoto roku odstartovala v Římě natáčení. Do médií už proniklo pár snímků ze zákulisí, kde je Lady Gaga s tmavými vlasy téměř k nepoznání. Skutečná Patrizia Reggiani se ale v březnu nechala (prostřednictvím The Independent) slyšet, že ji zpěvačka a herečka naštvala. Neměla prý dost slušnosti, aby se před natáčením obtěžovala s ní sejít, poznat ji a vyposlechnout si její verzi příběhu.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související