Jak působit mladší: Co vyhodit ze šatníku a ubrat si tak i 20 let?

foto: Unsplash

Leckdy jsou to úplné maličkosti, které rozhodnou, jak vás okolí vnímá. A pokud chcete působit mladším dojmem, je dobré se vyvarovat módních přešlapů, které vás zbytečně činí staršími. Které to jsou?

O tématu, jak ženy díky drobným stylistickým chybám zbytečně „stárnou“, se rozpovídala influencerka Shea Whitney, kterou na jejím kanále na YouTube sleduje jeden a půl milionu odběratelů. Shea je přesvědčená, že když vyřadíte tyto tři konkrétní věci ze svého módního portfolia, uberete si tak opticky i dvě dekády. A to už stojí přinejmenším za úvahu.

Tašky s kapsami

Zdají se praktické, ale to neznamená, že jsou také hezké. Nosí je babičky po celém světě, tak proč i vy? Jak Shea tvrdí, je tolik krásných stylových kabelek, které nemusí stát majlant, a díky nimž doslova prokouknete. Kabelky s vnějšími kapsami jsou podle ní staromódní a měly byste je vyřadit. Jediné, co potřebujete, je dobrý organizér do kabelky, ve kterém všechny ty drobnosti skryté jinak v kapsách tašek schováte. A nebojte se barev. Omlazují a dodávají šmrnc. Barvami roku jsou ostře růžová magenta a různé odstíny lila a fialové, tak běžte do nich. A hlavně žádné slaďování barev tón v tónu, v kurzu jsou především kontrasty a pěkně výrazné! Například švestková se žlutou nebo právě magenta s modrou či bílou. Velmi sofistikované!Doplňky se třpytky

Sandálky, pásky nebo brýle s blýskavými kamínky či jinými ozdobami se mohou zdát jako skvělý způsob, jak se omladit, ale jak Shea Whitney vysvětluje, opak je pravdou. Jen upozorní na to, že už vám dávno není šestnáct. Raději se zaměřte na stylově čisté doplňky bez ozdob, a pokud možno kvalitní kousky. U pásků se znovu nebojte barev, zejména teď na jaro a léto vybírejte veselé barvičky, která vás rozsvítí. I brýle mohou zářit barvami, už jste si například někdy zkoušely červené nebo lila obroučky? Určitě to zkuste. Omlazují víc než čekáte.

Výrazné pestré vzory

Jak Shea přiznává, vědecky to zrovna moc ověřit nelze, ale prostě je to tak. Drobné vzory omlazují a naopak ty velké a výrazné, zejména květinové, léta přidávají. Možná nezkoumejte proč, a raději to přijměte jako fakt. A pokud jde o střihy, stylistka radí se vyhýbat oblečení, které většinou nosí děti, jako jsou například krátké úzké vestičky. Ač by se mohlo zdát, že vás omladí, nefunguje to. Raději se zaměřte na dlouhé žensky vypadající blejzry, oversize bundičky do pasu v pastelových barvách či lehké šik kabátky. A pokud chcete omládnout ve vteřině, vsaďte na bílou košili či svetr, bílá vás vždy rozjasní a je lichotivá k vaší pleti, v tmavé budete vždy působit trochu smutně.

zdroj: www.express.co.uk, www.glamour.com, www.elle.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související