HumbookFest se blíží a láká na top autory

Největší evropský knižní festival pro mladé HumbookFest má již šestiletou tradici.
foto: Humbook/Albatros Media

V sobotu 2. října proběhne v Kongresovém centru Praha tradiční HumbookFest, 6. ročník literárního festivalu zaměřeného na čtenáře young adult literatury. Akce, která ve střední Evropě nemá obdoby, nabídne letos návštěvníkům kromě českých autorů také německou spisovatelskou hvězdu Lin Rinu.

Bestsellerový young adult historický román Kroniky prachu právě od Lin Rinu se v České republice dočkal již několika dotisků. A mladí mu doslova propadli. A autorka v rámci festivalu HumbookFest představí svůj nový, hladově očekávaný román Limea.  Prodejní festival knih každoročně přiláká tisíce mladých návštěvníků ze všech koutů naší země. Nabídne řadu tematických debat a autogramiád, během kterých se představí až 20 českých autorů a dalších účinkujících.

V besedě na téma slovanské mytologie se objeví například Kateřina Šardická, jejíž debut Zmizení Sáry Lindertové vyhrál v roce 2019 soutěž Kniha roku hned ve dvou kategoriích. Nebo Vladimíra Šebová, bestsellerová slovenská autorka, které na konci září vychází očekávaný román Dcera zimy. O LGBT+ tématech v knihách budou diskutovat jeden z nejpopulárnějších českých young adult autorů Theo Addiar spolu s autorkami Sam Xabyssus a Ellou Fever. Ta se ve svém komiksu Třeťák věnuje problematice trans osob.

Beseda i podcast

Dalším z témat festivalu HumbookFest bude i to, zda číst nebo nečíst klasiku a co vlastně dnes klasika v očích mladých čtenářů představuje. Dá se za ni dnes považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička?

V programu nechybí ani beseda o stále populárnějších podcastech. Účastnit se jí budou vítězky ankety Podcast roku Lucie Bechynková a Bára Krčmová z podcastu Opravdové zločiny. Vystoupí i známý herní youtuber Radek Starý alias sterakdary, kterému tento rok vyšla debutová fantasy kniha Arila: Stříbrné město.

Prodej lístků na festival HumbookFest byl spuštěn 2. září 2021 v síti TicketStream. K dispozici jsou základní vstupenky za 649 Kč a tzv. VIP vstupenky, jejichž součástí je nejen vstup na festival, ale i autogramiádu Lin Riny a plátěná HumbookFest taška s dárky v celkové hodnotě přesahující 1000 Kč. VIP vstupenky jsou k dostání za 1199 Kč.

Více na www.humbook.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související