Taylor Swift to dotáhla dál, než čekala. I na čestný doktorát…

foto: Sony

Její texty dojímají miliony hudebních fanoušků po celém světě. Život se ale s touhle skromnou holkou z Pensylvánie moc nemazlil, za svůj úspěch vděčí především své píli a talentu. Taylor Swift je skvělým příkladem rčení, že jít si za svým snem má skutečně smysl.

Prosazovat se začala už jako šestnáctiletá, když vydala své první album a první smlouva s nahrávací společností na sebe nenechala dlouho čekat. V roce 2006 tak vyšlo její debutové album s prostým názvem Taylor Swift. Druhá deska Fearless vyšla v roce 2008 a obsahovala už takové hity jako „Love Story“ nebo „You Belong with Me“, které z Taylor učinily miláčka Spojených států i celého světa.

Bylo jí pouhých jednadvacet let, když v roce 2009 vybojovala titul nejprodávanější zpěvačky ve Spojených státech a následující rok vyhrála její druhá deska na 52. ročníku udílení cen v Las Angeles hned čtyři ceny Grammy. Stala se tak nejmladší držitelkou této ceny v kategorii album roku. Její písnička z alba Today Was a Fairytale se nachází na soundtracku k romantické komedii Valentýn (2010), kde si zahrála i malou roli.

A letos na jaře se jí dostane další pocty, na stadionu Yankee Stadium, pronese ​​úvodní řeč za New York University’s Class of 2022. Jedenáctinásobná držitelka Grammy tu totiž na slavnostní promoci 11. května obdrží čestný doktorát výtvarného umění.

Navzdory hvězdné kariéře ale mladé zpěvačce nenarostl pověstný celebritní hřebínek a nadále stojí nohama pevně na zemi. Možná je to i tím, že si v průběhu let zažila i hodně nepříjemných událostí. Kdysi se svěřila, že v mládí trpěla šikanou. Oba její rodiče se také potýkali s rakovinou a mamince se nemoc dokonce vrátila. V jednom z rozhovorů se svěřila, že díky těmto zkušenostem zcela změnila svůj žebříček hodnot. Své pocity nakonec byla ale schopná nasměrovat do písní a za to ji fanoušci ještě více zbožňují. Stala se pro ně vzorem sebevědomí a odvahy. Pracovitost na sobě samé se jí rozhodně nedá odepřít. Svědčí o tom i fakt, že její příjmy za rok 2020 dosahují 63,5 milionů dolarů a její čisté jmění se pohybuje kolem 550 milionů dolarů.

Nesmím být tak hodná…

Ne vždy se ale Taylor Swift dařilo vše tak, jak by si přála. Jak sama už dříve přiznala pro magazín Elle, pro tvrdý svět šoubysnysu byla příliš hodná. A aby v něm obstála, musela se naučit postavit se lidem, kteří ji chtěli jen využít pro svůj prospěch. Jedna z nejdůležitějších věcí, které si uvědomila, prý bylo, že si musí od lidí držet odstup a nebýt k nim tak vlídná a přístupná.

„Být na každého hodná vás může dostat do problémů. Je hezké být slušná a laskavá, ale když lidé této vlastnosti zneužijí, vede to ke špatným rozhodnutím,“ řekla. „Myslete na své hodnoty, věřte svým instinktům a nezapomeňte se ozvat, když se vám něco nelíbí. Buďte jako had – kousněte jen tehdy, když na vás někdo stoupne, “ dodala Swift

A ještě jednu důležitou věc se prý naučila. A to, že je prospěšné čas od času udělat chybu a poučit se z ní. „Snažit se a selhat a zkoušet to pořád znovu a znovu je normální. Proto se nebojte riskovat,“ vyznala se zpěvačka ze své zkušenosti. „Zejména, když jste mladí, a stále se hledáte. Pravda, často se hledáme po celý život, ale nikdy ne tak intenzivně, jako když nám je 20. Tahle fáze je v životě mladých lidí opravdu hodně důležitá,“ uzavírá Taylor.

Zdroj: www.glamour.com, www.elle.com, www. people.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související