Taylor Swift vydává v roce 2020 už DRUHÉ ALBUM

"Prostě jsme nemohli přestat skládat písničky," vysvětlila.
Taylor Swift
foto: Instagram Taylor Swift

Americká zpěvačka Taylor Swift (31) překvapila své fanoušky na sociálních sítích zprávou, že po pěti měsících připravila další studiovou desku.

Desku nazvanou Evermore vydala Taylor Swift jen dvě hodiny po oznámení přesněji 10. prosince o půlnoci, podle středoevropského času v pátek v šest ráno. K tomu ještě přidala videoklip k prvnímu singlu Willow. Po dvou dnech už ho zhlédlo více jak 17 milionů fanoušků.

Na novém album je 15 skladeb a celé navazuje na letošní desku Folklore, kterou vydala v červenci. Swift se tu vrací k romantickým lyrickým melodiím, inspirovaným indickými folklorními motivy, které veřejně ocenilo hned několik hudebních kritiků. I proto se na sociálních sítích mluví o druhé desce jako o „sesterském albu.“

„Folklore a Evermore jen potvrzují, s jakou lehkostí umí Taylor Swift cestovat mezi žánry,“ komentoval novou desku The Guardian a ve svém hodnocením jí udělil čtyři hvězdičky. Podle magazínu je až neuvěřitelné, co s některými umělci dokáže udělat uzavření se před světem kvůli pandemii.

Taylor Swift
foto: @bethgarrabrant

Swift se na nové desce vrací i ke svým oblíbeným čtyřminutovým lyrickým biografiím. Tentokrát vzdává hold své zesnulé babičce, a to v písni „Marjorie“. Na desce Evermore opět spolupracovala s Justinem Vernonem (frontmanem kapely Bon Iver) a Aaronem Dessnerem (kytaristou indie-rockové kapely The National). Minulý měsíc ale Taylor přiznala, že mezi spoluautory skladeb je i její britský přítel, herec Joe Alwyn, který používá pseudonym William Bowery.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související