McCartney vydává NOVÉ ALBUM. Písniček, které psal jen tak pro sebe…

Poslechněte si, jak se povedlo.
Paul McCartney
foto: Universal Music Czech Republic

18. prosince si všichni příznivci slavného ‚brouka’ můžou dopřát krásný vánoční dárek: album McCartney III

Je to až neuvěřitelné, ale letos uplyne už 50 let od chvíle, kdy britský zpěvák, skladatel a producent Paul McCartney vydal své první sólové album. Jeho popularita, ale i po půl století stále přetrvává. Nyní vydává zcela neplánované album, které celé napsal, produkoval i nahrál úplně sám.

„Rozhodl jsem se dělat a skládat písničky jen sám pro sebe. Tak, jak se líbily mně. Netušil jsem, že to skončí jako album,“ vysvětluje hudební legenda. Jeho nové CD navazuje na CD McCartney z roku 1970 a na jeho pokračování McCartney II z roku 1980. Paul McCartney však toto nejnovější album neplánoval vydat v roce 2020. To prý byla jen souhra okolností, díky izolaci, do které se, tak jako my všichni, během roku dostal. V čase „Rockdownu” měl jednoduše chuť a čas tvořit. A tak se ze sbírky spontánních písní nakonec stalo album McCartney III. Album, které značí zahájení nové dekády, v tradici McCartneyho 70. let a McCartneyho II. 80. let. 

Paul McCartney
foto: Universal Music Czech Republic

„Žil jsem osamělý život na farmě jen s rodinou. A každý den jsem chodil do studia. Musel jsem trochu zapracovat na nějaké filmové hudbě, a to se nakonec změnilo v úvodní skladbu. Když to bylo hotové, pomyslel jsem si, co budu dělat dál? Měl jsem nějaké věci, na kterých jsem pracoval v průběhu let, ale zůstaly nedokončené, tak jsem začal přemýšlet o tom, co vlastně mám.”

Paul McCartney
foto: Universal Music Czech Republic

Každý den jsem nahrával s nástrojem, na který jsem píseň napsal, a pak jsem skladbu postupně celou rozvrstvil. A moc mě to bavilo. Netušil jsem, že to skončí jako album,” říká Paul McCartney s tím, že bude moc rád, když si fanoušci nové písně pustí a posoudí, zda baví i je.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související