Seriál Zpátky do práce je oddechovka, která baví nejen zaměstnané maminy. A vtip a nadhled tu nechybí

foto: Netflix

Názvem se nenechte odradit, v seriálu Zpátky do práce (Workin‘ Moms) jde o děti i práci až ve druhé řadě. Tady se řeší úplně jiné věci. A s nebývalým humorem. Někdy skutečně až na dřeň, což je velmi osvěžující.

Pokud nepatříte zrovna k ortodoxním ekomatkám, prvních pět minut, než se seriál Workin‘ Moms (bůhví proč přeložený do češtiny jako Zpátky do práce) rozběhne, můžete mít pocit, že jste tu špatně. Kdo by chtěl sledovat a hlavně poslouchat kroužek debatujících žen s miminky na klíně… Brrr. Jenže když seriálu dáte šanci, brzy pochopíte, že tu jde úplně o něco jiného než o povídání o prvních zoubcích či ideální výchově.

Seriál Workin‘ Moms má to, co mnoha, zejména tuzemským pokusům o zábavu, úplně chybí. Vtip a nadhled. Na problémy kolem dětí, práce i vztahů se dokáže dívat s neotřelým humorem a v podobném duchu se nebojí rozebrat i poporodní deprese, otázku návratu do práce, sex, názor na sledování porna i chvíle, kdy vám jde partner fakt na nervy… Úleva vědět, že tohle se děje i jiným.

foto: Netflix

Jedeme v tom všichni…

Kate, Anne, Frankie a Jenny. Čtyři ženy, čtyři zcela odlišné příběhy i postoje. Přesto čtyři osudy, které mají mnoho společného. Všechny se snaží v životě obstát, navzdory tomu, že jsou matkami. Nebojí se říct, že děti dokáží být někdy sakra otravné a mít na ně nervy může být nad jejich síly. Navíc, když se k tomu přidají příšerní kolegové v práci, šílená matka, děsná chůva nebo dost komplikované vztahy s manželem. V takové chvíli se vám nechce předstírat, že svět je zalitý sluncem a další těhotenství by bylo tím nejlepším, co by se vám mohlo stát…

Zmrzlinu si braňte

Kanadský seriál, plný pro nás neznámých tváří, je příjemným osvěžením v záplavě snímků, které se tváří, že všichni na světě jsou krásní a bezproblémoví. Tady se opravdu žije a problémy hrdinů vám budou blízké. Jen složit a narvat ten pitomý kočárek do auta, může být někdy pěkná fuška. Mít dítě, manžela či partnerku, psa, matku, chůvu i šéfa, co vás sice chápe, ale chce výsledky, není zrovna procházka růžovým sadem. A tvářit se, že to všechno zvládáte na jedničku, vážně není nutné. Proč? Protože to není možné! Vždycky je třeba něco obětovat, práci nebo manžela… Nebo možná jen tu otravnou chůvu, co vám vyhazuje zmrzlinu z mrazáku. Ještěže neztrácíme humor a máme schovaných dost kalorických tyčinek.

Je vám smutno? Pusťte si seriál

Pokud máte náladu pod psa, protože máte pocit, že je toho na vás poslední dobou moc a těch několik rolí matky, manželky, vzorné zaměstnankyně, kamarádky či skvělé milenky nezvládáte, zapněte televizi. A je úplně jedno, jak velké máte děti. Tohle vám bude blízké. Pochopíte, že v tom opravdu nejste sama, a navíc se královsky pobavíte.

Jednotlivé epizody jsou krátké, trvají zhruba půl hodinky a nemají za cíl vás poučovat nebo snad tvrdit, že byste měla žít jinak a lépe. Chtějí jen pobavit a pohladit, což vskutku není málo. Seriál Workin‘ Moms se nedávno uzavřel poslední 7 sérií a je to škoda. Bude chybět.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související