Královská výchova v praxi: Princ William zapojil děti do práce

foto: Wikimedia commons

Následník trůnu princ William a jeho žena Kate se netají tím, že se snaží vychovávat své děti přirozeným způsobem a co nejvíc je zapojovat i do domácích prací. Stojí si za tím, že taková výchova je vhodná i pro budoucího krále.

Zejména během prázdnin musí královské děti pomáhat nejen doma, ale i na jejich farmě na panství Sandringham. Po té, co se celá rodina přestěhovala do domu Anmer Hall v Norfolku, kde děti chodí do nedaleké školy, si pochvalují klidné bydlení v přírodě. „Jsme tu tak často, jak jen můžeme,“ svěřil se v minulosti následník britského trůnu magazínu Apple Time to Walk. Pro výchovu dětí se to zdá jako ideální místo a rodiče se jim tu snaží ve dnech volna připravovat pestrý program.

Jeho Výsost u koz a ovcí

Už během loňské návštěvy na farmě ve Walesu si nejstarší George oblíbil krmení zvířat. Dokonce mu zde jeho matka domluvila „brigádu“, kterou si letos rád zopakuje. Princ William již v roce 2020 zmínil v rozhovoru s učitelkou základní školy Rhian Roberts, jejíž rodina provozuje mléčnou farmu, že děti ve volném čase dokonce pomáhaly rodit jehňata. „Charlotte si nebyla jistá a raději zpovzdáli přihlížela, ale George se nebál být přímo u toho. Louis zase miluje traktory.“

I královští rodiče jdou svým dětem příkladem. Například maminka Kate svým dětem sama peče dort k narozeninám. „Miluju to,“ přiznala během vánočního speciálu BBC „A Berry Royal Christmas“ v roce 2019, kdy se spojila s pekařkou Mary Berry, aby připravila sváteční jídlo pro charitativní pracovníky.

„Stalo se tak trochu tradicí, že zůstávám vzhůru až do půlnoci a snažím se o co nejhezčí výsledek, i když nejsem zrovna profík,“ svěřila se tehdy Middleton. „Ale dělám to pro ně moc ráda.“Rozptýlení po korunovaci

Během nedávné korunovace sehrály i všechny tři děti královského páru velmi důležitou úlohu a zhostily se jí na výbornou. George se stal dokonce královým pážetem a kráčel přímo za ním.

Během oslav po korunovaci se pak celá rodina zúčastnila charitativní skautské akce, kde si všichni vyzkoušeli lukostřelbu, George s otcem obsluhovali malý bagr, Luise nakládal a vozil s matkou kolečko s pískem, opékali marshmallows nad ohněm nebo pomáhali s natíráním chaty.

Expertka na řeč těla Judi James později upozornila, že Kate a William předvedli při hrách náležitou sportovní soutěživost. „A bylo zřejmé, že tohle zdravé nadšení pro věc, přenášejí i na své děti,“ uvedla James pro britský deník Express.uk.

zdroj: nypost.com, Hellomagazine.com, Apple Time to Walk, The Time

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související