Horoskop na květen: Čekají nás trvalé a zásadní změny

Unikátní předpověď hvězdopraveckých karet
foto: Jitka Lubojacká

Období nových začátků, které začalo s příchodem jara, ještě pokračuje, ale květen těmto změnám nastaví jasná pravidla a mantinely. A bude jen na nás, jak se k nim postavíme. Ke slovu se dostanou skryté síly a kdo jim dokáže naslouchat, bude na tom o poznání lépe. Chybí nám odvaha a kuráž, ale získat je nebude zase tak obtížné.

horoskop na prosinec
foto: archiv autora

Býk (21.4. až 21.5.)

Vaše tvrdošíjnost, se kterou se držíte zažitých pořádků, není úplně pozitivní vlastnost. A vám by bylo o hodně líp, kdybyste se nad to dokázali povznést a hleděli do budoucnosti s větší otevřeností a optimismem. Spor, který doutnal v nejužší rodině, se zdá být zažehnán, takže se v příštích týdnech můžete mnohem více soustředit na sebe. Květen je pro vás tou nepříznivější dobou na malou soukromou inventuru má dáti – dal a popřemýšlení, které věci jsou pro vás opravdu důležité a které můžete nechat jít. Někdy se musíme s něčím rozloučit, abychom udělali místo pro nové a ta doba právě pro vás nastala. Zejména se to bude týkat vztahů, ale pro některé Býky to bude platit i v práci.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Nemáte pocit, že toho bylo už přeci jen dost? Vždyť jste taky jen člověk. A myslet si, že vydržíte všechno, je bláhové nejen od vašeho okolí, ale především od vás samotných. Je nejvyšší čas říct dost. Takhle to opravdu dál nejde. Jasně, zrovna vás nuda zabíjí, ale žádný strom neroste do nebe. Uberte. Nejlépe na všech frontách. Alespoň kapka klidu by neškodila nejen v práci, ale i ve vztazích, které se vám tak trochu sypou pod rukama. Nic ale zatím není ztraceno, vše se dá zachránit, jen to vyžaduje aktivní zapojení z vaší strany. Trpělivost není vaší silnou stránkou, ale zkuste ji pro jednou v sobě vydolovat. Opravdu vám to prospěje a hrozně se vám uleví.

Rak (22.6. až 22.7.)

A to se to tak hezky rozjelo, že? Už to vypadalo, že tentokrát se na vás štěstí usměje v plné síle, ale on musí občas přijít nějaký mráček, abychom si toho slunka víc vážili. Přijde to, nebojte, jen by to chtělo netlačit tolik na pilu. Vidím tu nějakou nečekanou nabídku, která se spíš bude týkat podnikání či práce, ale některým Rakům možná květen přinese i nečekané pozvání. Pravděpodobně od někoho, koho už nějakou dobu znáte, ale nikdy by vás nenapadlo, že zrovna on(a) si na vás myslí. Jenže cesty osudu bývají nevyzpytatelné a nikdy nevíte, odkud se na vás přízeň hvězd přižene.

Lev (23.7. až 22.8.)

Máte dar se s každým domluvit a dohodnout. Což z vás činí oblíbenou osobu, zejména mezi kolegy, ale nezaškodilo by si jejich problémy tolik nepřipouštět. Kdy naposledy někdo vyslechl vás? Dovolte si občas nějakou slabost. Přiznejte, že nezvládnete úplně všechno na světě. Vždyť nemusíte! V práci vás čeká nějaké ne úplně příjemné jednání, nejspíš s nadřízeným. A karty radí stát si tentokrát za svým a neustupovat. Podobný postoj nastolte i doma, je čas být trochu sobečtí. Ten, kdo zvítězí, bude vaše sebevědomí.

Panna (23.8. až 22.9.)

Za všechno se musí bojovat, za lásku i za chléb a vás čeká 100% úspěch. Vesmír nad vámi totiž právě teď drží ochrannou ruku a květen pro vás bude mimořádně příznivý. Vaše píle a vůle budou konečně odměněny, schyluje se k naplnění tajných přání i lásce. Vypadá to, že vás čeká i nějaká delší cesta, že by vytoužená dovolená? Doma zavládne harmonie, tak si ji užijte plnými doušky, však si to po těch ne úplně veselých týdnech zasloužíte. Jen si dejte pozor, ať si toho nenaplánujete příliš najednou, ten zbytečný stres za to určitě nestojí.

Váhy (23.9. až 23.10.)

V minulých týdnech jste se soustředili především na práci, ale trochu péče by zasloužily i vaše vztahy. Je čas se opět začít scházet a vidět kamarády, které jste nepotkali měsíce. Situace doma bude poměrně stabilní, nějaký malý spor tu vidím, ale půjde spíš o maličkost. Mávněte nad tím rukou, trocha velkorysosti vám bude slušet a všichni okolo vás ji ocení. Pozor si dejte na své zdraví, dost jste ho teď zanedbávali a je na čase to napravit. Objednejte se na všechny preventivní prohlídky, je na ně ta správná doba. A načerpejte co nejvíc energie, budete ji potřebovat!

Štír (24.10. až 22.11.)

Páni, tady se někdo má! Květen si pro nás nachystal tolik lákadel, že nebudete vědět kam dřív. Vaše neposedná dušička se bude tetelit blahem. Začnou se vám ozývat lidé, které jste dlouho neviděli, a v plánu je i nějaké větší rodinné setkání. Možná svatba či zásnuby. V půlce měsíce vám trošku dojde energie, ale pokud na sebe budete hodní, dovolíte si odpočívat a přestanete se přepínat, brzy vám zase bude skvěle. Zdá se, že dostanete nějakou nečekanou zprávu, která by se mohla stát zásadní pro váš další život. Přijměte ji s pokorou, podobné štěstí nechodí každý den.

Střelec (23.11. až 21.12.)

V peněžních záležitostech nejste v poslední době právě šťastlivcem, ale květen by se i v této oblasti mohl na vás usmát. Nějaké závratné sumy nečekejte, ale lépe bude. I neobvyklá nabídka by mohla přijít. Tak nezvyklá, že vás to zarazí, ale klidně zariskujte, tohle by mohlo vyjít a posune vás to tím správným směrem. Stejně jste poslední dobou měli pocit, že jen přešlapujete na místě. Člověk musí občas udělat krok do neznáma, aby zjistil, co je důležité a co může klidně oželet. Odvážným štěstí přeje a u vás to teď platí dvojnásob.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Stále častěji máte chuť si zahřešit, v jídle, požitcích a zážitcích… Pamatujte ale, že nic se nemá přehánět a nadměrná touha a marnivost by se vám mohla vymstít. Vaše rodina i přátelé si vás cení jako poctivce, na kterého je za všech okolností spolehnutí a asi by je hodně překvapilo, kdyby to tak nebylo. Malé radosti si ale určitě dovolit můžete, naopak jsou právě teď víc než žádoucí. Zkusit byste měli i to, po čem už dlouho toužíte a zatím vám chyběla odvaha. Květen vám nabídne příležitost jít do toho. Využijte ji!

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Vše, co podniknete se zdaří a desetinásobně se vám vrátí, co jste zaseli. Vyhněte se ale odvážným spekulacím a unáhleným rozhodnutím. Raději postupujte hezky pozvolna, krůček po krůčku. Nedejte se strhnout svou prudkostí, rozvaha by měla být nejen heslem dne, ale spíše měsíce. V lásce tu vidím nějaké nerozmotané uzlíky, možná by to chtělo podívat se na vše z druhé strany a zkusit se víc vcítit do partnera. Mnohé z toho, co bylo vyřčeno, dost pravděpodobně bylo myšleno trochu jinak, než jste to pochopili a na místě by bylo si vše vyjasnit. Oběma se vám hodně uleví.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Už dlouho čekáte na něžnost a porozumění, jenže partnerův chlad vás nechá vystřízlivět. Není to příjemné, ale někdy i bolestné věci musí přijít a my si je musíme odžít, abychom mohli vykročit směrem ke světlejší budoucnosti. Berte to jako ponaučení od osudu, že si máte víc vážit sami sebe, žít svůj život, ne partnerův, a stát na vlastních nohou. Věčným přizpůsobováním se ztrácíte kousky vlastní osobnosti a důstojnosti, což určitě nechcete. Tak hlavu vzhůru. Květen vám nabídne i mnoho radosti a byla by škoda ji nepoznat a neprožít.

Beran (21.3. až 20.4.)

Sudičky vás nepoložily zrovna do zlaté kolébky. Vše, co máte, jste si museli tvrdě zasloužit, ale hodně vás to zocelilo a díky tomu dokážete oddělit zrno od plev a poznat, co je v životě opravdu důležité. Tvrdá práce se vyplatila a přichází čas sklízet plody. Je pravděpodobné, že brzy poznáte někoho, kdo by vám mohl zcela změnit život. Dost možná to bude láska, ale spíš by mohlo jít o práci. Pozor si dejte na životosprávu, chtělo by to výrazně odlehčit jídelníček a přidat pohyb. Shodit pár kil a zlepšit fyzičku by vám určitě prospělo.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související