Jágr, Lábus nebo Hrachovcová. Slavní pro dobrou věc.

Do prodeje jdou originální edice řemeslných piv, vín a čokolád, které pomůžou dobré věci.
Kapka naděje
foto: Kapka naděje

Přes nepříznivou situaci spojenou s pandemií koronaviru, nepřestávají mnozí myslet na druhé. Příkladem jdou i známé osobnosti.

Někdo pošle peníze, někdo hračky, jiní koupí potraviny například samoživitelkám, které se dostaly do tíživé životní situace kvůli ztrátě zaměstnání. Ovšem možností, jak pomoci je mnohem více. Nadační fond Kapka naděje přišel nedávno se zcela unikátní myšlenkou, jak získat finanční prostředky na své projekty. Ve spolupráci s hokejistou Jaromírem Jágrem, herci Jiřím Lábusem, Kateřinou Hrachovcovou, Martinem Dejdarem a módní návrhářem Osmany Laffitou vytvořila zakladatelka nadace Vendula Pizingerová unikátní design obalů plechovek, lahví a papíru. Na svět tak přišly speciální limitované edice řemeslných piv, lahví s perlivým vínem a luxusní čokolády z nichž část výtěžku z prodeje půjde na projekty nadace.

„Kapka slaví 20 let a mně je ctí, být jednou z autorek limitované edice, těchto plechovkových piv. Děkuji, že mohu být součastí kampaní, které pomáhají,“ napsala na svůj Instagram Hrachovcová. Ta se v rámci této nadace angažuje velmi často. Její kresby tak nezdobí dnes už jen malířská plátna, trička, ale i plechovky s pivem.

Veškeré nadační předměty, které jsou spojeny s šesticí osobností, nakoupíte v e-shopu Pivovplechu nebo na Drink2go.

Přestože Vendula Pizingerová momentálně nejvíce času věnuje svému druhému synovi Josefovi, který se jí 13. října narodil, na nadaci rozhodně nezapomíná. „Jsem šťastná, že i v této době se najdou pořád lidé, kterým záleží na životech druhých. Zvlášť, když jde o děti,“ přiznala.

Nadační fond Kapka naděje již od roku 2000 financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů a realizoval více než 200 projektů. Smyslem nadace je pomoci dětským pacientům s poruchou krvetvorby, s nádorovými onemocněními a těm, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Snaží se zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů, ale i významně podporovat vědecké projekty. Celkově Nadační fond Kapka naděje v průběhu 20 let pomohl částkou více než 180 mil. Kč.

Související:

Pod heslem: „Ano můžeme”, vychází Kámasútra pro vozíčkáře
POSTIŽENI MUZIKOU jedou naplno. Nový film o kapele The Tap Tap
SLAVNÍ a jejich „pocity“ pro dobrou věc

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související