SLAVNÍ a jejich „pocity“ pro dobrou věc

Cíl nadace Alsa je jasný: „Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat.“
Jana Krausová se synem Davidem
Foto: Alžběta Jungrová pro ALSA z.s.

Téma pomáhat se v poslední době skloňuje čím dál častěji. A pokud se navíc bavíme o pomoci nemocným, o to je to důležitější. Ideální formou, jak dostat na veřejnost informace, je se propojit s osobnostmi, které lidé znají z filmu, divadla, televize či poslouchají jejich písničky.

Jedním ze způsobů, jak spolek Alsa z.s. vybírá pro pacienty peníze a podporuje tak nemocné se smrtelnou chorobou ALS (amyotrofickou laterární sklerózou), je prodej charitativního kalendáře. Letos pro něj zapózovali Thom Artway, Linda Bartošová, Simona Kubová, Annamária D’almeida, Kazma Kazmitch, Berenika Kohoutová, Stanislav Majer, Jana Krausová, David Kraus, Patricie Pagáčová, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Daniela Písařovicová a Jana Plodková. 

Patricie Pagáčová

Obrázek 1 z 8

Kalendář pro rok 2021 byl nazván POCITY a za fotoaparát se postavila Alžběta Jungrová. „Celý kalendář jsem chtěla udělat pozitivní. Přeci jen je sympatičtější mít na zdi kalendář, který vám zvedne náladu a budete se na něj koukat rádi. Než takový, který vás uvede do deprese. Z každého jsem se během focení snažila vymáčknout emoce, které má dotyčný spojené právě s ALS. Někdo je melancholický, někdo veselejší. Fotky jsou černobílé, stejně jako v předchozích ročnících, představila koncepci kalendáře fotografka.

A co na téma POCITY říkaly slavné osobnosti, které se nechaly do kalendáře zvěčnit?Fotografie zachycuje mojí optimistickou náturu a doufám, že se přenese i na lidi, kteří si kalendář koupí,“ popsala Patricie Pagáčová. To herečka Berenika Kohoutová okomentovala focení takto: „První focení a vůbec větší výlet mezi lidi po porodu! Byl to šok, ale pěknej. Lola byla během focení skvělá, asi věděla, že jde o dobrou věc.“

I David Kraus o společné fotce s maminkou Janou Krausovou měl jasnou představu. „Z fotografie by mělo být patrné, jak se s mámou milujeme, ale i to, že máme oba svou hlavu. Co na mámě kritizuji, často udělám stejně špatně. Každopádně výtvarné cítění a hudbu mám určitě po mámě.  Nejsou si na světě povahou podobnější dvě osoby jako my.

Kateřina Pechová
Foto: Alžběta Jungrová pro ALSA z.s.

Výtěžek z kalendáře půjde na potřebné poradenství, zajištění rehabilitací, pomůcek, konzultací a mnoho dalšího. V prodeji bude na www.eshop.zsalsa.cz za 499,- od 8.10.2020. Předobjednat si ho můžete už teď.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související