Pod heslem: „Ano můžeme”, vychází Kámasútra pro vozíčkáře

Kniha jedinečná svým obsahem i zpracováním
Ano můžeme
foto: Paraple

Jsou knihy, které přichází na svět pro zábavu, další pro poučení nebo rozšíření obzorů… Těch důvodů může být spousta. Ovšem publikací, které mění život konkrétních lidí k lepšímu, je jako šafránu. O to více bychom si jich měli vážit. A číst je nebo darovat…

Ano můžeme
foto: Paraple

Mohou mít lidé s poraněním míchy sex? Jaký? A jak? Sexualita lidí na vozíku přestává být tabu, ale předsudků a mýtů namísto ověřených informací a praktických zkušeností je stále dost. A kniha ANO, MŮŽEME! KÁMASÚTRA PRO VOZÍČKÁŘE chce tuto situaci změnit. Je určena nejen vozíčkářům, ale také jejich partnerům i všem ostatním, kteří jsou přesvědčeni, že zvídavost, komunikace a otevřenost je ta nejlepší cesta, jak prožívat dobrý život. A samozřejmě i sex.

První část knihy se věnuje tématům jako partnerství, vztah k sobě samému, sexuální asistence, sexuální násilí apod. Druhá část knihy se pak zaměřuje už na praktické rady a návody. Ať už se týkají přípravy na sexuální akt, nebo vhodných poloh a sexuálních pomůcek. Vše je názorně ukázáno na ilustracích Toy Box provázejících celou knihu. Díky těmto nádherným ilustracím není kniha nevzhlednou příručkou, ale knihou, kterou si s radostí prolistuje úplně každý.

Ano můžeme
foto: Paraple

„Knihu ANO, MŮŽEME! Kámasútra pro vozíčkáře vnímám jako zcela revoluční. Dlouhodobě mi při práci chyběla praktická příručka z oblasti sexuality, na kterou bych mohla své klienty odkazovat. Něco vkusného, komplexního, moderního a svěžího. Bylo víc než jasné, že kniha, kterou jsme tvořili hlavně pro lidi s poškozením míchy a jejich partnery/ky, bude mít daleko větší dosah. Nechť je nápomocná terapeutům, studentům, laikům, milovníkům sexu i úchvatných kreseb. Kniha by nikdy nevznikla bez našich klientů. Je nejen pro ně, ale i o nich. Inspirovaná jejich příběhy a zkušenostmi. Odvahou sdílet a hledat, odvahou do toho s námi jít naplno.“ řekla o knize jedna z autorek a ergoterapeutka Centra Paraple Iva Hradilová.

foto: Paraple

Knihu Ano, můžeme! Kámasútra pro vozíčkáře doplňují webové stránky www.anomuzeme.cz, kde budou postupně přibývat texty a další informace, které se do knihy nevešly, nebo přicházejí z reakcí čtenářů knihy a lidí, kteří se chtějí o určitých tématech dozvědět více. V loňském roce Česká asociace paraplegiků – CZEPA vydala DVD Partnerské vztahy, sex a rodičovství po poškození míchy, jehož jednotlivé části můžete sledovat na YouTube kanále CZEPA.

Knihu doplní web

Dotisk knihy, její anglickou verzi, e-knihu a zejména rozvoj webových stránek můžete podpořit i koupí dárků spojených s knihou Ano, můžeme! Kámasútra pro vozíčkáře na e-shopu Centra Paraple nebo účastí na charitativní dražbě obrazu Toy Box a unikátního vibrátoru Whoop-de-doo věnovaným studiem Anny Marešové s designem Toy Box. Dražba proběhne do konce roku na webových stránkách www.paraple.cz.

Knihu ANO, MŮŽEME! Kámasútra pro vozíčkáře si můžete objednat zde.

Reportáž o knize můžete zhlédnout v pořadu ArtZóna v úterý 27. 10. na ČT art.

Ano můžeme
foto: Paraple

O knize…

Autoři: David Lukeš, Iva Hradilová, Tomáš Drábek – Centrum Paraple, Zdeňka Faltýnková – CZEPA, Lucie Šídová, Petra Hamerníková – Freya, Jiří Kříž – Spinální jednotka FN Motol
Autorka ilustrací: Toy Box
Cena: 269 Kč

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související