Matthew McConaughey: „Mám spoustu důvodů být šťastný!“

Některé věci bylo pro herce těžké přiznat, ale rozhodl se jít s pravou ven.
Matthew McCounaughey
foto: Matthew McCounaughey

Před pár dny vyšla kniha jeho pamětí „Greenlights“. A oblíbený herec tu mimo jiné prozradil, že jako teenager byl sexuálně zneužíván.

„Poprvé se to stalo, když mi bylo patnáct,“ odhalil Matthew McConaughey (50). „Byl jsem si jistý, že za předmanželský sex, půjdu rovnou do pekla. Dnes jen doufám, že tomu tak není,“ přiznává ve své knize.

Další podrobnosti herec již neuvádí. Ale o jednu vzpomínku se v knize ještě podělil. Přiznává, že sexuálnímu obtěžování se nevyhnul ani později. A popisuje velmi bolestnou zkušenost z doby, kdy mu bylo osmnáct let a byl obtěžován mužem v zadní části dodávky až upadl do bezvědomí. „Bylo to strašné, “ přiznává otevřeně. Přesto se prý nikdy necítil jako oběť. „Mám spoustu důvodů být šťastný,“ píše hvězda mnoha hollywoodských trháků.

K sepsání upřímné monografie ho v dobrém slova smyslu dokopala jeho žena, brazilsko-americká modelka Camila Alves (38) se kterou má tři děti. Jak Matthew McConaughey přiznává, deníky si psal už od chvíle, kdy se naučil psát. A byla tedy jen otázka času, než všechny své životní zážitky a zkušenosti sepíše do knihy vzpomínek. Jenže to stále odkládal. Až před dvěma lety, právě i díky podpoře své ženy, sebral odvahu se do svých memoárů pustit. A odešel na 52 dnů do pouště, kde bez elektřiny a úplně o samotě, vše sepsal.

Život jako semafor

Kniha nedostala svůj název „Greenlights.“ jen tak bez důvodu. Své zlomové životní okamžiky vidí Matthew McConaughey jako semafor v barvách zeleného, žlutého nebo červeného světla. Vše vnímá jako události, které způsobily jeho posun vpřed, pauzu nebo zastavení. A nechybí ani připomenutí cenných lekcí, které od života dostal. „Na červenou nikdo nestojí rád, ale i ona má v našich životech svůj význam,“ věří Matthew. „Já si všiml, že většina červených a oranžových, které jsem od života dostal, nakonec zezelenala. Například smrt mého otce byla jasná červená. Ale když jsem se podíval do svých deníků, pochopil jsem, jak moc jsem se toho od něj naučil. A jak mě rady muže, jakým bych také rád byl, mnohokrát pomohly. To je to zelené světlo, které nás vede dál.“

foto: Instagram Matthew McCounaughey

Matthew nijak netají, že už dlouhá léta je pro něj nejdůležitější jeho rodina. „Jsou věci, které vám nic nenahradí. A být šťastně ženatý, k nim rozhodně patří,“ řekl.

McConaughey se v roce 2012 oženil s brazilsko-americkou modelku Camilu Alves (38), se kterou se seznámil v roce 2007. Pár má tři děti, syny Livingstona (7), Leviho (12) a dceru Vidu (10).
foto: Instagram Matthew McConaughey

V rozhovoru pro The Howard Stern Show také přiznal, že nikdy neměl potřebu hledat vzrušení mezi kolegyněmi. Při práci prý vždy upřednostňoval profesionalitu. „Možná to sem tam někdy zajiskřilo, ale vždy jsme to udrželi na profesionální úrovni, nebo jsme v té době měli vážný vztah a oba jsme to respektovali.“ Není ovšem tajemstvím, že se mezi jeho partnerkami objevily i taková jména jako Ashley Judd, Sandra Bullock, Penélope Cruzová, Salli Richardson nebo Janet Jackson. 

foto: Instagram Matthew McConaughey

Na otázku, zda je těžké zůstat v Hollywoodu ženatým mužem, herec poznamenal: „Víte, co si myslím o Hollywoodu? Nechci ho, ale potřebuji ho. Proto se musím umět ovládat, abych nezničil to, na čem mi záleží nejvíc. “


Greenlights

Netradiční monografie plná příběhů, životní moudrosti a ponaučení….

„Koupil jsem si jednosměrnou letenku do pouště a napsal tam tuto knihu. Je to shrnutí padesáti let mých pohledů a pocitů, pravdy, krásy i brutality. Doufám, že jsem tímto našel ten správný lék, jak být šťastný, aniž by se člověk musel znovu narodit, a žít jinak. Je to můj milostný dopis. Dopis života.“

Cena 481 Kč


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související