LADY GAGA: „Nepodceňujme sílu laskavosti!”

Slavná zpěvačka se svou maminkou propagují knížku, kam Lady Gaga také přispěla svým příběhem.
Lady Gaga s maminkou
foto: Instagram Lady Gaga

Slavná zpěvačka dobře ví, jak snadno se člověk může dostat na úplné dno. Proto se rozhodla pomáhat druhým.

Lady Gaga (34) a její matka, filantropka, aktivistka a podnikatelka Cynthia Louise Germanotta (66) založily v roce 2012 nadaci Born This Way, která si vytkla za cíl pomáhat mladým znevýhodněným lidem, bojovat s šikanou a inspirovat všechny, kteří neměli při startu do života zrovna štěstí. Společně teď propagují novou knihu, která je jakousi sbírkou motivačních příběhů mladých lidí.

Lady Gaga nemá problém otevřeně mluvit ani o svém životním příběhu, který také není zrovna jednoduchý. Byť se může zdát, že má na růžích ustláno, nebylo tomu vždy. V posledním rozhovoru pro CBS Sunday Morning prozradila, že v minulosti měla sebevražedné myšlenky a byla na tom velmi špatně. Velké psychické problémy ji způsobilo sexuální obtěžování v dětství, pozdější sláva a úplná ztráta soukromí.Zpěvačka dělá reklamu motivační knize i na sociální síti, kde ji lidé povzbuzují a zároveň chválí i její krásnou maminku. „Jestli budeš vypadat v šedesáti jako tvoje máma, můžeš být šťastná. Jste obě krásné.

Kniha je sbírkou 51 příběhů o laskavosti, statečnosti a odolnosti mladých lidí z celého světa, které nadace Born This Way shromáždila. Je důkazem, že tichá síla laskavosti může změnit způsob, jakým žijeme, pohlížíme na lidi kolem sebe, na své nejbližší i na sebe sama. Ztělesňuje víru, že přinášet každý den do našeho světa něco pozitivního, může změnit mnohé k lepšímu.Na stránkách knihy se setkáte s mladými lidmi, kteří našli vnitřní sílu čelit tváří v tvář násilníkům, založili sociálně prospěšné hnutí, rozhodli se prolomit stigma duševních nemocí a podělit se o své pocity. Má sloužit především jako povzbuzení, že pomáhat druhým bez nároku na odměnu může spoustu dobrého přinést i nám a že každý znevýhodněný by měl dostat šanci na lepší život.

Born This Way Foundation

Aby byl svět laskavější a člověk měl rád sám sebe. S tímto cílem založila Lady Gaga a její matka Cynthia Germanotta neziskovou organizaci Born This Way Foundation. V průběhu let shromáždili příběhy statečnosti a odolnosti mnoha mladých lidí z celého světa a za svou činnost posbírali i množství různých cen. Kromě jiného se zaměřují i na rozsáhlé výzkumy ohledně duševního zdraví mládeže.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související