„Nikdy jsem se necítila krásnější,“ říká čtyřiašedesátiletá Andie MacDowell

foto: Netflix

Přijmout své šediny a vrásky není pro žádnou ženu lehké a pro herečku možná ještě těší. Ovšem z těch, co to dokáží, čiší tak úžasná sebejistota, sebevědomí a drajv, že jsou inspirací pro nás všechny. Zářným příkladem je Andie MacDowell.

Když se na ni podíváte, musíte si říct, že je krásná. A opravdu je. Navzdory tomu, že v dubnu oslavila už 64. narozeniny, je stále stejně atraktivní jako kdysi ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, kde v roce 1994 hrála po boku herce Hugha Granta. Tmavé kudrny sice vyměnila za přirozené stříbro, ale jinak ze svého půvabu neztratila nic. Stárnout prostě umí.

Je mi teď líp

Svými pozitivními názory na stárnutí se oblíbená herečka rozhodně netají. „Ano stárneme, ale každým rokem jsme krásnější. Neříkám, že to musí takto cítit každý… Ale mně tento přístup vyhovuje,“ prohlásila například v rozhovoru pro magazín Elle.

Ve světě plném omlazujících produktů, procedur a barev na vlasy se Andie MacDowell rozhodla přijmout svou přirozenou krásu v podobě vrásek a šedin. „Budete se divit, ale je mi takhle mnohem líp. Myslím, že stárnutí je něco, s čím se člověk musí vyrovnat po svém. Řekla bych, že jde o jiný druh krásy, ne však o její ztrátu,“ prohlásila také v rozhovoru pro NPR Fresh Air. Důkazem, že to tak opravdu je, je i nebývalý zájem kosmetických firem o její tvář. Objevila se už v mnoha reklamách a dost pravděpodobně v dalších ještě objeví. I proto, že většině značek už konečně došlo, že prodávat krém proti vráskám s tváří šestnáctileté dívky je prostě nesmysl.

Raději přirozená

Andie prý sama kdysi také zvažovala, zda nevyužít plastickou chirurgii. A jednou dokonce vyzkoušela botox. Ale měnit se pomocí skalpelu nakonec odmítla. Podobně to má i s vlasy. „Během covidu jsem se přestala barvit a byla čím dál tím více šedivá. Mé dcery bydlí vedle mě, takže mě celou dobu sledovaly a nakonec řekly: „Mami, vypadáš skvěle. Tohle si musíš nechat.“ A já se skutečně „zamilovala“ do svého nového vzhledu a rozhodla se zůstat už takhle,“ přiznala v dalším rozhovoru pro magazín Vogue.

„Ráda se srovnávám s Georgem Clooneym, takže proč ne,“ dodala se smíchem. „Stárnoucí muže milujeme, tak proč ne ženy? Myslím, že je na čase to změnit. Tlak lidí kolem mě, abych vypadala jako herečka mladší než jsem, byl velký. Ale není to správné. Ráda bych, aby mě přijali takovou, jaká jsem, protože jsem ve skvělé formě. Cvičím, držím krok se svými dětmi a myslím, že i herecky jsem takto zajímavější, “ dodala Andie MacDowell.

zdroj: Vogue.com, Elle.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související