Koncerty a festivaly 2021: Které jsou v plánu?

Na co se můžeme těšit?
foto: Hanny Naibaho

Stále ještě není jasné, která živá vystoupení se letos skutečně odehrají. Některé koncerty a festivaly se totiž zrušily, jiné jsou odložené na neurčito. My vám přinášíme přehled těch, které by se „měly“ uskutečnit letos i těch plánovaných na rok 2022.

CHINASKI ČERVEN 2021

Populární kapela neztrácí naději a přesouvá své květnové turné o měsíc, tedy na červen. Jedinou změnou je místo konání, hrát nebude v halách, ale pod širým nebem. Vstupenky zakoupené na původní termíny zůstávají v platnosti. Více naleznete ZDE.

„Doufáme, že se všichni máte dobře a jste zdraví. A taky doufáme, že se těšíte na koncerty tak, jako se na ně těšíme my! Děláme na nový muzice a připravujeme a finalizujeme termíny letních koncertů. Věříme, že vám budeme moct zahrát už v červnu!“

Tak ahoj, chuligáni! Michal, Franta, Tomi, Lukáš a Honza CHINASKI

 


KRYŠTOF PODZIM 2021

Své turné přesunuli už podruhé. Původně ho měla kapela odjet vloni na jaře, poté letos v březnu a dubnu. Kvůli přetrvávajícímu nouzovému stavu se koncerty přesouvají na letošní podzim.

„Včera na nás vyskočila vzpomínka, že jsme přesně před třemi lety do světa vypustili videoklip k písni „Naviděnou“, který byl sestříhaný z těch nejhezčích momentů z našeho stadionového koncertu na Strahově. Není to sice ještě žádné velké výročí, ale my na tu dobu rádi vzpomínáme.“

Mějte se a brzo naviděnou … Kryštof


MIRAI PODZIM 2021

Kvůli pandemii byla nucena už podruhé přesunout koncerty také kapela Mirai, která své koncerty přesunula na letošní podzim. V červnu však plánuje autokoncert. „13. května ve 21:30 jsme spustili prodej lístků na trojici autokoncertů a lupeny doslova mizí před očima! 🔥🎫 VIP sektory už jsou vyprodány, takže nezbývá než si pospíšit🙏🚗🎸Těšíme se na Vás ❤️https://www.tickethome.cz ….“

„Mrzí nás stejně jako všechny, že musíme už po několikáté měnit termín koncertů. Věříme, že to je poslední přesun a bude to neskutečně emotivní,“ vzkazuje kapela Mirai svým fanouškům.

A v plánu jsou další koncerty a festivaly…


 • Nový termín koncertu hlásí také německá industriální skupina Einstürzende Neubauten. Ve Forum Karlín zahraje 21. září 2021.
 • 25. listopadu zahraje v Rock Café Laco Deczi & Celula New York. Koncert raději přesunuli z května, tyto již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

ANDREA BOCELLI LEDEN 2022

Koncert Andrea Bocelliho se měl uskutečnit letos v květnu, nakonec má být až 8. ledna 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nový termín. 


 • Anglická art rocková legenda Van der Graaf Generator v divadle Archa vystoupí místo 10. června, 13. května 2022.  Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, předprodej pokračuje v síti GoOut, Ticketmaster, Ticketportal nebo na pokladně divadla.
 • Velké květnové koncerty přesouvá na příští rok i písničkář Jaromír Nohavica. Vystoupení v O2 Universum v květnu 2022.
 • Do České republiky dorazí One Republic v náhradním termínu. Původně se koncert měl uskutečnit 28. října 2021, nově se odehraje až 10. května 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti.

LEOŠ MAREŠ KVĚTEN 2022

Na příští rok se koncerty rozhodl posunouti i Leoš Mareš. Do O2 Areny se na něj můžou fanoušci přijít podívat 13. a 14. května 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 • Eric Clapton přesouvá své turné. Jeho pražské vystoupení se bude nově konat 5. června 2022, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti
 • Největší český festival Votvírák se letos v červnu ruší. Novým termínem bude 10. až 12. června 2022.
 • Nový termín oznámili i pořadatelé Open AirMusic Fest Přeštěnice. Toho se fanoušci nakonec dočkají až v červnu příštího roku. Vstupenky zakoupené na léta 2020 a 2021 zůstávají v platnosti.

 • Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022 kde představí novinku Let The Bad Times Roll.
 • Koncert Iron Maiden se na Sinobo stadionu v Praze uskuteční až příští rok v červnu.
 • Legendární Guns N‘ Roses navážou na zrušené koncertní turné z minulého roku a do Prahy dorazí 18. června 2022 spolu se speciálním hostem Garym Clarkem mladším. Zakoupené vstupenky na předchozí termín neplatí, fanoušci si musí pořídit nové.
 • Koncerty Pocta Karlu Gottovi, které byly v plánu v náhradních termínech letos v červnu. Nové termíny obou koncertů v O2 areně jsou 19. a 20. června 2022. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nové termíny příští rok.
 • Metronome Festival. bude 23. – 26. června 2022.
 • Festival Mighty Sounds se bude konat 8.-10. července. 2022. Již zakoupené vstupenky budou i nadále platit.
 • Festival Colours of Ostrava se přesouvá na 13. až 16. července 2022. Uskuteční se v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.
 • Koncert kapely Pearl Jam se bude konat 22. července 2022, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. 
 • Festival Slavkov Open, kde se objeví Sting je z původně naplánovaného termínu 25. července 2021, přesunut na nové datum 31. července 2022. Stejně jako v předešlých dvou případech mohou vstupenky lidé vrátit.

Chinaski zahájili pilotní koncert v rámci rozvolňování

foto: Šance pro kulturu

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související