Chinaski zahájili pilotní koncert v rámci rozvolňování

U Křižíkovy fontány se konal první velká akce.
foto: Šance pro kulturu

Důkazem, že se snad život pomalu vrací do normálních kolejí, se stal živý koncert, který se odehrál 11. května na pražském Výstavišti v rámci projektu Šance pro kulturu. Poprvé od přísných restrikcí kolem pandemie, tu vystoupilo několik umělců v čele s kapelou Chinaski.

Na Křižíkově fontáně proběhl včera večer pilotní projekt rozvolňování kultury, kterou zaštítila asociace APPOK. Na koncertě vystoupila skupina Chinaski, Pavel Šporcl a další hosté. V rámci doprovodného programu vystoupili také například DJové Mackie Messer a James Wing či akrobatická skupina V.O.S.A. Theatre.

Za dodržení protiepidemických opatření se koncertu zúčastnilo 2000 diváků, kteří před vstupem předložili doklad o tom, že jsou déle jak 14 dní po ukončeném očkování nebo měli maximálně 72 hodin starý negativní výsledek PCR či maximálně 48 hodin starý antigenní test.

Jde to!

„Chceme nejen návštěvníkům, ale zejména vládě dokázat, že kultura není nebezpečná a kulturní akce se i v této době dají pořádat bezpečně,” vzkázala pořádající Asociace producentů a promotérů v oblasti kultury (APOKK). Vystupující umělci se vzdali nároku na honorář, jelikož cílem akce nebyl zisk, ale snaha ukázat, že koncerty jsou bezpečným místem, pokud se dodrží všechna doporučená opatření.

A nálada na koncertě byla skvělá. Všichni diváci si, i přes povinné nasazení roušek, s chutí zazpívali známé texty a tu možnost slyšet svou oblíbenou kapelu naživo si opravdu užívali. Jen se potvrdilo, že klasické živé koncerty prostě žádná online kultura nikdy nenahradí.

foto: APOKKT

Těšit se mohou i milovních vážné hudby

Pilotní koncerty pro návrat kultury pořádají ale i zástupci klasické hudby. Projekt ministerstva kultury zařadil čtyři koncerty Pražského jara za přítomnosti publika. První z nich se odehraje ve Smetanově síni pražského Obecního domu ve středu 12. května večer. Před obecenstvem se odehraje i Debut Pražského jara 26. května, jenž na festivalovou scénu uvede mladého dirigenta Františka Macka a závěrečný koncert 3. června.

Od 17. května budou navíc povolené venkovní akce pro 700 lidí, takže na další hudební projekty se můžeme těšit.

Na jaké koncerty budeme moci nyní zavítat?

Přestože nejvýznamnější letní hudební festivaly to letos vzdaly, pořadatelé Lucerna Music Bar Open Air hlásí nabité léto v areálu ledáren v pražském Braníku. A slibují desítky kapel a zpěváků. Od poloviny června do poloviny září se tu uskuteční hudební vystoupení předních českých a slovenských interpretů. „Můžete se těšit na Chinaski, J.A.R., Mig 21, Bena Cristovaa, Pražský výběr, Monkey Business, Davida Kollera, Tomáše Kluse, Mirai, kapelu Jelen, Paulie Garanda, Barboru Polákovou a spoustu dalších,“ sdělil v úterý za pořadatele Jaromír Telenský.

Vstupenky se prodávají na webu Lucerna Music Baru a na GoOut.cz. Kapacita areálu a bezpečnostní a hygienická pravidla budou podle pořadatelů přizpůsobeny aktuálně platným pravidlům stanoveným Ministerstvem zdravotnictví a Krajskou hygienickou stanicí. Více informací najdete zde.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související