6 osvědčených způsobů, jak působit mladším dojmem. Zn.: Fungují!

foto: Magic Box

Čas nezastaví nikdo z nás, přesto byste mnohým lidem hádali mnohem méně, než jim skutečně je. Působí mladším dojmem, jako by oklamali svůj věk. Jak to dělají?

Někdo má štěstí na dobré geny, ale do velké míry, to, jak působíme na druhé, ovlivňuje náš životní styl. I způsob, jakým hledíme na svět, přistupujeme k problémům a staráme se o sebe. V tom všem je ukrytý pověstný elixír mládí. Magazín Eat This, Not That! se zeptal několika uznávaných expertů, jak a čím si lze na první pohled ubrat pár let. A asi vás překvapí, jak nečekaně snadné to je. Začít můžete klidně hned. Nic to nestojí a zvládne to úplně každý.

Držte se zpříma

„Správné držení těla nás dělá vyšší, štíhlejší a mladší,“ říká ortoped a chirurg Gbolahan Okubadejo, z Institute for Comprehensive Spine Care. Proto bychom se měli snažit o vědomé vzpřímené držení těla. Při chůzi, stání i sezení. Většinu času ale trávíme schoulení nad počítačem či telefonem, což je špatně. Během dne bychom se měli vícekrát protáhnout, napřímit a páteř uvolit hlubokým předklonem. Pak srovnat záda, lopatky stáhnout k sobě a snažit se vytáhnout za hlavou směrem vzhůru. Díky zlepšení držení těla budeme nejen působit mladším dojmem, ale jsou tu i zdravotní benefity. Především se tolik nepřetěžují bedra. Vzpřímenou chůzí také přirozeným způsobem posilujeme střed těla. Navíc správné držení těla a pružný krok jsou spojené se zvýšenou sebedůvěrou a sebevědomím, které se promítá do pozitivního vnímání sebe sama. A sebevědomí lidé působí mladším dojmem…

Používejte opalovací krém i na ruce

„UV záření urychluje změny související s věkem, jako jsou vrásky, hrubší struktura pokožky či pigmentové skvrny,“ odhaluje dermatoložka Annie Gonzalez z kliniky Dermatology of Riverchase v Miami další tajemství mladistvého vzhledu. A zatímco většina z nás používá ochranný krém na obličej, hřbety rukou či dekolt často zanedbáváme. „A i když naše tvář působí mladě, stárnoucí ruce chronologický věk spolehlivě odhalí,“ zdůrazňuje lékařka. Přitom pokožka na hřbetech rukou nebo i v dekoltu je velmi jemná a tenká, proto si zasluhuje zvýšenou pozornost a ochranu minimálně stejně kvalitními přípravky jako obličej.

Jezte anti-age potraviny

Na tom, co jíme, záleží. A s přibývajícími léty čím dál tím více. Debra Jaliman, dermatoložka na Icahn School of Medicine v Mount Sinaia a autorka knihy „Skin Rules: Trade Secrets from a Top New York Dermatologist„, (St. Martin’s Press), vysvětluje, že konzumace určitých druhů potravin má skutečně omlazující schopnosti. „Například potraviny bohaté na antioxidanty rozzáří vaši pokožku,“ tvrdí a navrhuje jíst hlavně granátová jablka, borůvky, goji, rybíz, ostružiny a brusinky. A doporučuje se v co nejvyšší míře vyhnout průmyslově vyráběným potravinám plným přidaných konzervačních látek a cukru. „Je důležité, abychom se v maximální možné míře soustředili na přirozenou zdravou stravu a omezili množství cukru. Rafinovaný cukr má neblahý vliv na tvorbu kolagenu v pleti, a ta pak rychleji stárne,“ upozorňuje lékařka. Důležité je také jíst dostatek čerstvé zeleniny, která pomáhá tělu tlumit veškeré zánětlivé stavy. Ty se často projevují na pleti ve formě akné, rozšířených žilek i skvrn. A to vše nás v očích ostatních činí staršími.

foto: Unsplash

Usmívejte se

Podle Sanam Hafeez neuropsychologa z Kolumbijské univerzity, může úsměv z tváře smazat vmžiku až deset let. „Lidé, kteří se více usmívají, působí mladší,“ říká. „Když jste šťastní, vaše tvář se rozjasní a zkrásní, což je automaticky spojeno s mládím. Na rozdíl od rozzlobené tváře, které působí mrzutě a staře, “ vysvětlujte expert. Zajímavé je, že podle několika studií je i tzv. nasazený úsměv přijímaný pozitivně. Zdá se, že náš mozek se rád nechá oklamat a raději přijímá to příjemnější. A usměvaví lidé jsou obecně oblíbenější. Také se v jejich společnosti cítíme lépe. Což se zase pozitivně odráží na lepších vztazích i náladě.

Dobře se vyspěte

„Spánek je jednou z nejlepších omlazujících procedur,“ vysvětluje internista Niket Sonpal. „Pokud spíte málo, kůže rychleji stárne a mnohem hůře se nezotavuje ze všech negativních vlivů, kterým je vystavena, především z působení slunečního záření. Nekvalitní spánek také přispívá k rychlejšímu výskytu vrásek, oteklým očím a bledší pokožce. Což jsou všechno znaky, které nás činí vizuálně staršími,“ poznamenává. „Rčení vyspat se do krásy není mýtus. Zatímco spíte, vaše tělo účinně regeneruje a dobrý spánek skutečně omlazuje,“ připomíná lékař.

foto: Unsplash

Udržujte sebe i svou pokožku dobře hydratované

„Jedním ze způsobů, jak si okamžitě osvěžit a omladit obličej, je kvalitní hydratace,“ radí dermatoložka Stacy Chimento, z Riverchase Dermatology v Miami. „Dehydratovaná kůže je náchylnější k zánětlivým stavům, jako je akné, růžovka, vyrážky atd.,“ vysvětluje. Kromě pití dostatečného množství vody je podle lékařky důležité používat kvalitní hydratační péči. „Mnoho mých pacientů s akné se bojí používat hydratační krémy, protože si myslí, že jejich problém ještě zhorší. Hydrataci ale potřebuje i mastná pleť. Pokud bychom ji jen vysoušeli, bude se mastit ještě více. „Miluji produkty, které obsahují kyselinu hyaluronovou a ceramidy, protože zlepšují strukturu a obnovují lipidovou bariéru pokožky,“ říká. Dále doporučuje i séra s vitaminem C, která přispívají k jasnější a na pohled mladší pleti a důslednou ochranu před slunečním zářením.


Omlazující kosmetické triky, které se vyplatí znát

foto: Unsplash

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související