Omlazující kosmetické triky, které se vyplatí znát

Co vědí zkušené kosmetičky a vy ne?
foto: Unsplash

Někdy stačí opravdu málo a výsledek je ohromující. Nemusíte si hned kupovat ty nejdražší krémy, kouzlo správné péče, která vám ubere léta, je i v maličkostech. Omlazující kosmetické triky nejsou žádná věda.

 Až si prostudujete následující body, pochopíte, že starat se o sebe dobře a správně je vlastně úplně jednoduché. Stačí jen vědět kdy, co a jak.

 

S micelární vodou opatrně

Na odličování a dočištění pleti není nic lepšího, ale i ta nejjemnější micelárka (osobně nedám, stejně jako většina vizážistů a kosmetiček, dopustit na Sensibio H2O od Biodermy) může zejména suchou a citlivou pleť podráždit. A při dlouhodobém používání způsobit její ještě vyšší citlivost. Tomu ovšem zabrání úplně jednoduchý trik. Po každém odlíčení si na závěr tvář opláchněte vlažnou vodou nebo pokud chcete být ještě sofistikovanější, použijte sprej s termální vodou a obličej pak osušte ručníkem. Teprve potom začněte s běžnou denní či noční péčí.

 

Lžička v mrazáku

Trápí vás každé ráno kruhy pod očima? Říkat vám, že máte více spát, pít méně kávy a více čisté vody a netrávit tolik hodin u počítače, asi nemá moc cenu. Tak raději tohle. Obyčejnou nerezovou lžičku si dejte do mrazáku a každé ráno si ji na cca dvě vteřinky přitiskněte na spodní víčka. Opuchlá pleť se krásně vypne. Citlivější z vás si můžou lžičku zabalit do kapesníku a přidržet ji o chvíli déle. Velmi účinné jsou i zmrazené použité sáčky od čaje. Tein obsažený v čaji (stejně jako kofein) vypíná pokožku.

 

Domácí peeling

Jemná pokožka rtů vyžaduje zvláštní péči a občas jí udělá dobře, když ji osvěžíte jemným peelingem, který odstraní i drobné šupinky a rty hezky prokrví a zvýrazní. Koupit si samozřejmě můžete speciální peelingy určené výhradně na rty, ale podobnou službu vám poskytne i obyčejný cukr. Zhruba jednu lžičku smíchejte s kapkou olivového oleje na hustou kašičku a tou si rty chvíli potírejte. Na závěr ještě můžete nanést slabou vrstvu medu. Rty budou jako znovuzrozené.

 

Co z rozlítanými, suchými vlasy?

Jak pečovat o vlasy, které jsou hlavně v koncích dost vysušené, rozlétané a účes nedrží tvar… V takovém případě je na místě použít starý osvědčený kadeřnický trik – nanést na ně panthenolovou pěnu. Ano přesně tu, kterou používáte, když to přeženete se sluníčkem a potřebujete svou pokožku rychle zregenerovat. Na vlasy funguje skvěle, stačí ji vetřít a nechat působit, ideálně přes noc. Druhý den vlasy normálně umyjte a upravte, jak jste zvyklá. Výsledek uvidíte hned. Vlasy lépe drží, nelétají, jsou lesklé a působí zdravě. Zázrak? Ani ne. Obyčejný panthenol za pár korun.

Mohlo by vás zajímat:

Zaručený zabiják vrásek retinol.

Retinol
foto: archiv firem

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související