10 nejlepších novinek roku 2021 na krk a dekolt

Poděkujete nám později
foto: PxHere.com

Pohled vzhůru, pohled dolů, doprava, doleva… Ať už cvičíte, sedíte v kanceláři nebo jdete po ulici, jemná pokožka krku i dekoltu je neustále namáhána. Dokonce i v noci, když spíme, ji můžeme nevhodně hrnout a mačkat. Výsledek? Vrásky, povolená kůže, druhá brada…. Navíc je krk i dekolt obdařen velmi tenkou pletí, která je mnohem křehčí, než na ostatních částech těla a nedokáže se dostatečně bránit ani slunečním paprskům.

Není tedy divu, že věk se na těchto místech pozná stejně rychle jako kolem očí či na hřbetech dlaní. Klíčem, jak tomu předejít, je samozřejmě prevence a používání vhodných krémů. Ale i později se dá mnohé napravit.

Hydratace a zpevnění. Každý den, krok za krokem…

Když už tolik pozornosti a péče věnujeme tváři, zaměřit se i na krk a dekolt by nemělo být nijak složité. Buď k tomu můžete použít stejný krém jako na obličej nebo si pořiďte speciální, určený výhradně na tyto partie. Důležité je pokožku v těchto místech hydratovat pravidelně, tzn. ráno a večer a klidně i během dne. Jen tak zamezíte předčasnému výskytu vrásek a linek. Neváhejte použít i pleťové masky, nejlépe hydratační a liftingové.

Pohlédněte vzhůru

Spočítaly jste někdy, kolik hodin civíte do obrazovky telefonu? A teď si zkuste uvědomit, v jaké poloze přitom máte hlavu, bradu, krk… Ještě se divíte, že dvojitá brada se ukazuje čím dál tím častěji? Nejlepší prevencí i řešením je jóga. Ta obličejová i běžné ásany především velbloud, ryba, kobra. Zkrátka všechny pozice, které vytáhnou vaši bradu i hrudník vzhůru. Tento protipohyb bychom měly dělat co nejčastěji. Jemné záklony jsou kromě jiného skvělé i na správné fungování štítné žlázy, otevření hrudníku a správné prodýchání.

Video: Jóga Ateliér

Místo náhrdelníku SPF

Ostré první jarní paprsky většinou odnese jemná tenká kůže v dekoltu nejvíc. Zčervená mnohem rychleji než tvář. Nedivte se, že se později na ní začnou ve větší míře objevovat pigmentové skvrny, pihy, znaménka a samozřejmě i vrásky. Pokud je tam nechcete, je třeba používat při každém pobytu na slunci krém s vysokým faktorem, minimálně 30, ale raději padesátku. Ano, i v našich podmínkách. Zejména teď na jaře, kdy není kůže na slunce přivyklá a paprsky jsou mimořádně silné, je to nezbytné.

Čištění a exfoliace

Je to trochu otravné, ale stejně důležité jako si správně odlíčit obličej. Pokud se těsně před spaním nesprchujete, mohou drobné nečistoty, zbytky líčidel i parfému a volné radikály nasbírané na kůži během dne způsobit předčasné stárnutí pokožky krku a dekoltu. Proto neváhejte použít na krk a dekolt čistící mléko nebo olej. Stejně důležitý je pravidelný peeling, vzhledem k jemnosti pokožky v těchto partiích je ale vhodnější použít šetrnější přípravky na bázi ovocných kyselin nebo retinolu. Koncentrace účinných látek by neměla být příliš silná, raději je používejte denně ale jen ty jemné a šetrné. Při jakékoli známce podráždění je vynechte, nechte kůži zregenerovat a až pak zkuste znovu.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související