POSTIŽENI MUZIKOU jedou naplno. Nový film o kapele The Tap Tap.

Od 24. září uvidíte film o kapele, která nemá ostych před ničím.
The Tap Tap film Postižení muzikou
foto: archiv kapely

Mají sice celoživotní handicap, ale i tak dokáží žít svůj život naplno. Spojuje je láska k muzice a nadšení z koncertování v orchestru, který před více než dvaceti lety založil kapelník Šimon Ornest.

Přísný a důsledný kapelník založil The Tap Tap přímo v Jedličkově ústavu jako hudební kroužek. Asi netušil, jak bude jednou tahle kapela úspěšná. Dnes má za sebou řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků a stovky odehraných koncertů u nás i po celém světě. O tom se většině jiných kapel jen zdá. Tahle parta je důkazem, že s nadhledem, černým humorem a až nakažlivou energií je možné čelit i nejsložitějším překážkám. A přitom ještě prožívat život rockových hvězd.

Skupina je známá svými melodickými rytmickými skladbami s vtipnými a trefnými texty, pravidelnou spoluprací se známými osobnostmi českého rocku a popu a také silnou fanouškovskou základnou. Například hudební klip k songu Řiditel autobusu dosáhl na YouTube přes 15 miliónů zhlédnutí.

foto: archiv kapely

„Od první chvíle, co jsem viděl vystupovat The Tap Tap, mě chytlo jejich obrovské nadšení a hrozně mě bavila jejich divokost. Přitom máme tendenci si postižené lidi představovat spíš jako ukňourané ‚ležáky‘, kteří se dojímají nad vlastním neštěstím a my je přicházíme politovat a pohladit. A pak jsme zaskočeni tím, že jim je celá naše lítost ukradená,“ říká režisér Radovan Síbrt.  Filmu Postiženi muzikou uvidíte v kinech od 24. září.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související