Fatman: MEL GIBSON se představí jako šílený Santa Klaus

Předvánoční romantiku nečekejte.
Mel Gibson Fatman
foto: Saban Films


Originální a méně nákladné filmy dostávají teď v době pandemie více prostoru předvést se divákům.

Díky současné krizi totiž velká filmová studia posouvají premiéru všech svých trháků. Tak zatímco na nového Bonda si znovu musíme počkat, akční film Fatman, kde hlavní roli obsadil Mel Gibson, dostal šanci představit svou netradiční zápletku už v půlce listopadu. Zda se dá očekávat filmový trhák či ne, můžete odhadnout už teď z oficiální ukázky.

Zápletka filmu není složitá. A romantická pohádka to opravdu není. Když někdo zlobí, najde pod stromečkem uhlí. Přesně takový dárek našel jeden rozmazlený kluk, kterému se to ovšem vůbec nelíbí. Rozhodne se tedy nechat Santu za trest zabít. A najme si nájemného vraha, kterého si tu střihne Walton Goggins. Ten do příběhu vtrhne s nekompromisním heslem: „Přišel jsem pro tvou hlavu, tlusťochu!“ Santa Klaus si je nebezpečí, že se některé ze špatně obdarovaných dětí postaví proti němu, vědom. A už roky trénuje, jak se ubránit. „Nevím, co dělám špatně, ztratil jsem vliv,“ stěžuje si v podání Mela Gibsona. Nezbývá než doufat, že to neplatí i pro Mela osobně.

Do režisérského křesílka usedli bratři Eshom Nelms a Ian Nelms, kteří si pro své filmy píší i scénáře. Společnost Saban Films, která získala na Fatmana práva, oznámila, že bude film promítat ve vybraných kinech od 13. listopadu. Poté bude od 17. listopadu k dispozici na DVD. Film má velké ambice zařadit se mezi vánoční klasiku. Jestli se to ale opravdu stane, na to si musíme ještě počkat.

Americký herec Mel Gibson se na jaře nakazil koronavirem a týden strávil v nemocnici. Nyní je, zdá se, opět zcela fit. Mimo herectví se věnuje i režii a za film Statečné srdce získal roku 1995 Oscara (nejlepší film i režie). Proslul i různými negativními kauzami, a to především za své antisemitské výpady a opilecké excesy. V roce 2016 prohlásil, že je už deset let čistý a omluvil se. Svou poslední nominaci na Oscara získal za film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny z roku 2016.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související