Tajemství zdravých a krásných vlasů. Co kadeřníci ví a vám neřekli

foto: Pixabay

Jak a čím si správně mýt vlasy a co nikdy nesmíte dělat v kadeřnickém křesle? Některé informace se zdají tak samozřejmé, že nikoho nenapadne vám je zdůraznit. Ale pravdou zůstává, že tajemství zdravých a krásných vlasů se skrývá často v maličkostech a detailech. A ty se vyplatí znát.

Tajemství zdravých a krásných vlasů

Nikoho nepřekvapí, že základem je správná péče. Ale už tady hodně lidí dělá první chybu. Nevybírají si ty správné přípravky. Teď po zimě potřebují naše vlasy především pořádnou dávku hydratace, protože díky nošení čepic a kvůli neustálým přechodům z tepla do zimy, jsou hodně vysušené. „Zásadní je správně zvolený šampón, kondicionér a maska, které si nejlépe nechte doporučit v kadeřnickém salonu. Na velmi dehydratované vlasy doporučuji použití speciálních sér a olejů,“ radí kadeřník Daniel Pašek, majitel salonu The Trim. Nezapomeňte ani na pravidelné zastřihávání, díky kterému se vyhnete roztřepeným konečkům.

Správné sušení vlasů

Pověrám, že sušení vlasům neprospívá, nevěřte. Škodí jen přesoušení, proto se investice do kvalitního fénu či žehličky opravdu vyplatí. A při žehlení nebo kulmování nezapomeňte nikdy použít speciální přípravek pro tepelnou ochranu vlasů. „U stylingových pomůcek je kvalita důležitá proto, aby vlasy nezatěžovaly extrémně vysokou teplotou. Proto osobně používám přístroje od značky Dyson, jejíž produkty jsou natolik technologicky vyspělé, že hlídají teplotu a regulují ji. Což je super. Vlasy díky tomu nepopálí a nepřetíží,“ varuje Dan Pašek před používáním extrémních teplot při vysoušení a úpravě účesu.

Jak řešit padání vlasů?

Za den nám vypadne zhruba 100 vlasů. To je zcela běžné a nemusíte se tím nijak znepokojovat. Na jaře a někdy i na podzim to bývá více. Tělo se totiž v prvních jarních týdnech adaptuje na nové klimatické podmínky, navíc se na nadměrném padání vlasů může podílet nedostatek vitamínů a minerálů, kterým organismus trpí během zimy. „Vždy je důležité zjistit příčinu, proč vlasy vypadávají – může to být třeba proto, že člověk začal brát léky, nebo byl delší dobu v nebývalém stresu či je po nemoci. Jakmile zjistíme příčinu, můžeme na základě toho najít řešení,“ upozorňuje Daniel Pašek.

Pomoci může doplňování vitamínů a minerálů, zejména hořčíku a vitaminu D. A dále doporučuji používat správně zvolenou kosmetiku vybranou od profesionála, protože ten zná dané vlasy a pokožku nejlépe. Není ani tak důležité, čím já jako profesionál umyji vlasy při jedné návštěvě. Mnohem podstatnější je, čím si klientka nebo klient doma myje vlasy dalších třicet dní, než se zase vidíme,“ říká Daniel Pašek.

Abyste nepodporovali vypadávání vlasů, ulevte jim tím, že je nebudete stahovat do příliš utaženého culíku či drdolu. Stimulovat růst vlasů a zabránit jejich nadměrnému padání můžete také pravidelnou masáží hlavy, která navíc uvolňuje napětí a stres – což jsou další faktory, které mohou přispět k řídnutí kštice. Zkuste jemné krouživé pohyby bříšky prstů anebo poklepávání.Co nedělat u kadeřníka

Je zajímavé, že mnoho lidí netuší, jak se správně u kadeřníka chovat. A bohužel řada profesionálů na to své zákazníky neupozorňuje. Základním pravidlem je, že v křesle při stříhání musíte sedět rovně a zpříma. Stačí si jen dát nohu přes nohu a vaše tělo se automaticky nakloní k jedné straně, což vede k tomu, že střih pak nemusí být symetrický. Ze stejných důvodů se nedívejte do mobilu. Ke kadeřníkovi choďte ideálně v obyčejném tričku, nikdy si neberte rolák nebo košili s vyšším límcem, to platí zejména u kratších účesů s vystříhaným krkem, ale lepší je to u každého. Při stříhání nekruťte hlavou a nenaklánějte ji k jedné straně. A nebojte se říct, co přesně chcete. Čím obšírněji svou představu vysvětlíte, tím lépe se bude kadeřníkovi pracovat.

Na druhou stranu si vyslechněte vždy i odborný názor. Zkušený kadeřník lépe odhadne, jak se vám zvolený střih bude upravovat později doma a jak se vlasy budou chovat. A pokud si vybíráte účes podle obrázku, zkuste jednoduchý trik. Zakryjte si na fotce obličej modelky prstem, tak lépe zjistíte, zda se vám zvolený líbí střih opravdu líbí.

zdroj: www.starsinsider.com, www.elle.com, www.dyson.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související