Jak pečovat o pleť, když mrzne? Hydratovat a chránit

foto: Unsplash

Zimu nemá naše pleť ráda. Přecházení z mrazivého vzduchu do přetopených budov, hodiny strávené pod umělým světlem ve špatně větraných místnostech – to vše zanechává na našich tvářích nepříjemné stopy. Ale nemusí. Při správné péči samozřejmě.

První, co musíme s přicházející zimou udělat, je zkontrolovat, čím a jak o sebe pečujeme. Rozhodně není nutné oblíbenou kosmetiku hned vyměňovat, ale pokud pleť pne, tvoří se na ní šupinky, drobné červené žilky nebo jsou póry viditelnější, je na čase jednat.

Maskujte se

Předpotopní názory, že v zimě se nemají používat hydratační krémy, snad už dnes nikdo nesdílí. Naopak, jestli teď vaše pleť něco potřebuje, tak je to právě hydratace. Tu jí kromě běžné péče dodají hlavně výživné hydratační masky, které se v zimě doporučují aplikovat klidně dvakrát týdně.

Jemné odličování

Šetrněji je dobré přistupovat k odličování. To by mělo být co nejjemnější, vhodné jsou přípravky na olejové bázi nebo určené pro citlivou pleť. Rozhodně nepoužívejte ty s obsahem alkoholu. S peelingem to nepřehánějte, vhodný je maximálně jednou za měsíc a opět co nejjemnější. Nebo ho raději nahraďte jen čistící maskou.

Výživný krém na den i noc

Denní krém by měl i v tomto období obsahovat UV filtr. Mrazivé období často mění kvalitu pleti, proto není neobvyklé, když vám krém, který používáte po celý rok, teď nevyhovuje. V tom případě ho neváhejte vyměnit. Některé značky nabízejí přímo krémy určené pro zimní období, což je fajn, ale stejně dobře vám mohou posloužit i ty běžné. Vybírejte ovšem takové, které jsou výživnější a co nejméně dráždivé, ideálně s kolagenem, vitaminem E nebo peptidy, které dokáží udržet pleť v kondici i při náročnějších podmínkách. Pod krém je vhodné použít vždy sérum, ochrana a výživa pleti se tím ještě zvýší.

Na noc použijte noční výživný krém nebo olej. Jedním z nejlepších je arganový, který snese každý typ pleti, navíc obsahuje v hojném množství vitaminy A, E i B, esenciální nenasycené mastné kyseliny, karotenoidy, omega kyseliny a další prospěšné látky. Má blahodárné, hojivé i zklidňující účinky a nahradí několik kosmetických přípravků.

Správné krytí

Na make-up případně BB či CC krém ani v zimě rozhodně nezanevřete. V chladném mrazivém počasí působí jako další ochrana vrstva. Jen se vyhněte těm s obsahem pudru, zbytečně vysušují, usazují se v pórech i vráskách a pro tohle období se vůbec nehodí. Mnohem lepší jsou hydratační výživné make-upy ideálně s UV faktorem, které pleť rozjasní, vyhladí, a ještě o ni pečují.

Myslete i na tělo

Nižší vlhkost vzduchu v místnostech má za následek, že i pokožka těla je celkově v zimě sušší, proto myslete i na ni. Po každé koupeli ošetřete celé tělo hydratačním mlékem nebo olejem. Pokud nevíte, který vybrat, zkuste ty určené malým dětem. Jsou velmi šetrné, nebývají drahé, a navíc mají jen lehkou velmi příjemnou parfemaci.

Zdroj: healthline.com, www.harpersbazaar.com, restondermatology.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář